E hënë, 25 Tetor, 2021
22.5 C
Tirana

Gushti nis me rekord pushuesish, në kufi krijohet radhë kilometrike

Me ardhjen e sezonit veror priten edhe ardhjet e shumë pushuesve. Dhe muaji gusht është gjithmonë më i ngarkuari. Duke shkaktuar kështu radhë të gjata dhe fluks të lartë nëpër pikat kufitare. Sipas policisë, në pikat kufitare të veriut të vendit situatat paraqitet e rënduar. Në rrugën e Kombit dhe në pikat e kalimit Morinë, Hani i Hotit dhe Muriqan, është regjistruar një fluks i madh mjetesh.

Mijëra shqiptarë nga Kosova apo shtete të tjera, si edhe shumë turistë të huaj; kanë vzgjedhur Shqipërinë për të kaluar pushimet. Trafiku më i rënduar paraqitet nga pushuesit e nisur drejt Shëngjinit, Velipojës e Durrësit.

Sipas Policisë Rrugore të Lezhës, “ky fluks mjetesh është i pahasur më parë.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...

Kina teston një raketë hipersonike dhe ndryshon rregullat e lojës

Nga: Pierre Haski Amerikanët kanë një shprehje të saktë për ta përkufizuar këtë lloj informacioni:ato janë “momentet Sputnik”, një referencë ndaj lëshimit të objektit të...

A janë propozimet e PD-së ashtu siç i quan Preç Zogaj reformë kushtetuese?

Nga: Luan Rama Përtej ngasjes romantike për ta parë nismën e fundit të Partisë Demokratike si një përpjekje për të realizuar më në fund vetingun e...