E hënë, 6 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Detajet/Zbardhen fotot e studentit ekselent që u dhunua sot në protestë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar dhunën e ushtruar sot nga policia, ndaj protestuesve. Ai ka ndarë me ndjekësit e tij në Facebook dy foto të një studenti të Gazetarisë, Gesard Hazizi, i cili u dhunua barbarisht nga policia, dhe përfundoi në spitalin e Traumës.

Berisha shton më tej se situata e tij është e rënduar, pasi i kanë nxjerë shpatullën. Ish-kryeministri bën me dije se Gesardi është student me mesatare 9.5. Të riut i është refuzuar bursa nga administratori, ndonëse është jetim. Ai kishte dalë në protestë, për shkak të refuzimit të bursës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...