E mërkurë, 16 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Deputeti i “kaçurrelave” flet për Metën: Gjahu ju erdhi në pritë

Deputeti i opozitës, Kostaq Papa, në fjalën e marrë në Kuvend tha se gjahu i sotëm politik është presidenti Ilir Meta. Deputeti i cili mori famë të jashtëzakonshme me fjalimin e tij në Parlament, ku në rininë e tij kishte kaçurrela qeraste femrat me whisky, u tregua mjaft kritik ndaj klasës politike. Për të, kjo klasë politike të cilën e konsideroi të papërgjegjshme, mban peng popullin.

 “Sot duhet të diskutonim për përparimin e çështjeve të përparimit të vendit, por kemi ngelur në vend. Babëzia e çdo gjëje na ka lënë deri këtu. Gjahu juaj i sotëm politik ju erdhi në pritë. Herë e shihni si gjahtar dhe herë si opozitar. Klasa politike lëviz disa gurë shau. Këtë e tregoi dhe hetimi i tanishëm. Ju dhe ata gabuat duke dobësuar elemente të sigurisë kombëtare. Kjo klasë e papërgjegjshme mban peng popullin në atdhe, por mban peng dhe diasporën. Ka harruar Çamërinë. Shqipëria është vënë në sprovë”, tha Kostaq Papa.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   ‘Përfundon’ koha, Kushtetuesja merr në dorë dosjen për Metën

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...

BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore...

Arma më e fuqishme e Opozitës

Nga Oerd Bylykbashi Ligji i Dekriminalizimit funksionon si sahat! Një tjetër kryebashkiak i dënuar me burgim u zbulua falë tij, duhet të largohet nga funksioni...

Hodhi çantën nga dritarja e lokalit sapo pa RENEA-n, pranga 27-vjeçarit

Kontrollet e befasishme të RENEA-s në Fier për kapjen e personave në kërkim, janë finalizuar me arrestimin e një të riu. Në pranga është...

Premier League/ Zbulohet kalendari për sezonin 2021-2022, ja java e parë

Sezoni i Premier League sapo ka mbaruar, por tashmë është duke u menduar për sezonin e ri. Sot është hedhur dhe shorti për ndeshjet...