E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Deputeti hedh shashkën e radhës: Flitet për satelitët por traktorët nuk ndizen

Deputeti demokrat Samir Korreshi, është bërë pjesë e protestës së fermerëve të Lushnjës para Kuvendit. Në një prononcim për mediat, Korreshi u shpreh se serat janë mbjellë me hashash, dhe fermerët nuk kanë marrë asnjë lekë nga qeveria.

Ai ironizoi edhe Ramën që flet për satelitët, ndërsa një tjetër realitet i hidhur është në fshat, ku as traktorët nuk ndizen. Korreshi shfaqi dy realitete, ku në një anë flitet për satelitët dhe nga ana tjetër për fermerët që nuk marrin as kostot e fidanëve që janë mbjellë.

“Këta fermerë kanë nevojë për jehonë. Kaq e zorshme është për të dëgjuar këta?! Z.Rama të nxirrte 10 specialistë që rrojnë nga taksat e këtyre. Të bëhet një plan që këta të dinë ku janë, që të dijnë të mbjellin këtë vit apo jo.

Ne po shkojmë te satelitët, ndërkohë që kemi traktorët që nuk po ndizen. Këta nuk marrin as kostot e fidanëve që janë mbjellë.

I luten Zotit të dalin jek e jek. Shalqini ju kalb. Kjo qeveri nuk çoi një grup atje. Këtu asnjë lekë se këtu i kanë marrë vetëm oligarkët, kanë bërë sera atje dhe i kanë lënë bosh. Po i mbjelin me hashash e këta zotërinjtë këtu s’kanë marrë asnjë lekë. Më thuaj kujt nga këta fermerë kjo qeveri i ka dhënë lekë për plasmasin?!“, u shpreh deputeti i PD-së.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...

Jean Todt mbështet ndërtimin e automotoparkut në Elbasan

Më herët, kreu i DPSHTRR Blendi Gonxhe njoftoi se në Elbasan do të ndërtohet automotoparku i parë në Shqipëri, për të mundësuar edhe zhvillimin...

Nipi i deputetit me shokët në Dubai, Rrahman Rraja: Kam tre muaj pa folur me të

Deputeti socialist, Rrahman Rraja, ka reaguar për ngjarjen e zbardhur sot nga Policia e Lezhës ku i përfshirë në grabitjen me armë ishte nipi...