E hënë, 25 Tetor, 2021
22.5 C
Tirana

Dasmë në familjen e deputetit shqiptar, nusja mbulohet me para

Në familjen e deputetit të njohur shqiptar Ylli Shehu së fundmi ka pasur një gëzim. Shehu ka martuar motrën e tij dhe dasma është bërë në fshatin Buzmadhe në Kukës. Gjatë dasmës, të pranishmit kanë ndjekur traditat e vjetra të zonës së tyre.

Dasmorët shfaqen në një oborr të madh teksa kërcejnë e festojnë me nusen dhe dhëndrin. Në videon e publikuar në rrjetet sociale, shfaqen momente të ndryshme nga dasma e motrës së deputetit, e cila është mbuluar me para nga të ftuarit.

Dasmë tipike shqiptare, apo jo?

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...

Kina teston një raketë hipersonike dhe ndryshon rregullat e lojës

Nga: Pierre Haski Amerikanët kanë një shprehje të saktë për ta përkufizuar këtë lloj informacioni:ato janë “momentet Sputnik”, një referencë ndaj lëshimit të objektit të...