E hënë, 18 Tetor, 2021
11.5 C
Tirana

Çudira shqiptare/ Çon të afërmin për ta vizituar në Berat, mjeku: Jam tek gruaja (foto)

Gjatë sezonit veror, qytetarët kanë shprehur ankesa pafund për çmimet e kripura, madje edhe më skandaloz bëhet fakti kur paguajnë për karriget ku ulen.

Por siç duket, edhe mjekësia është ‘infektuar’.

Një qytetar ka çuar një familjar për t’u vizituar në qendrën shëndetësore në Berat, por aty nuk ka gjetur mjek.

Ky i fundit, si për të informuar pacientët, ka shkruar në një letër që e ka ngjitur në derë se ka shkuar që të takojë bashkëshorten.

Shëndetësia në vend lë shumë për të dëshiruar, por ky rast tregon se deri ku shkojnë ‘çudirat shqiptare’.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...