E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Darka luksoze në Dubai/ Basha: 1 mijë dollarë bifteku, s’kanë turp

Pamjet e ministrave shqiptarë duke ngrënë darkë në Dubai, në restorantin e kuzhinierit të famshëm Nusr-et, bëri bujë në rrjetet sociale ditët e fundit. Lidhur me këtë darkë ka reaguar edhe kryetari i opozitës, Lulzim Basha.

Ai thotë se Edi Rama, në këtë situatë të vështirë e ka lënë popullin në mëshirë të fatit. Gjithashtu përmendi se në një kohë kur jemi në krizë ekonomike, ministrat e tij hanë biftek me vlerë 1 mijë dollarë.

“Duket sikur jemi mësuar me gjithçka, dhe kjo është shumë e rrezikshme. Dy ditë më parë u bë publike ku qindra mijëra qytetarë ishin pa mbështetje, ndërsa ministrat e Ramës po darkonin në restorantet më të shtrenjta të botës.

1 mijë dollarë bifteku, ndërsa njerëzit po shtyhen në krizën më të thellë ekonomike. Ata nuk kanë turp… Rama nuk ka turp, por mesa duket para ka”, ishin fjalët e Bashës.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...