E martë, 31 Mars, 2020
19 C
Tirana

COVID-19 në Shqipëri/ Rama: Jemi në luftë

Lexo edhe ...

COVID-19/ Mjekët shqiptarë nisin punën në spitalin e Brescia-s

10 mjekët shqiptarë që u dërguan në mision ndihme në Itali kanë filluar punën ditën e sotme në spitalin e Brescia-s. Ndërsa 20 infermierët mësohet...

Ditë e zezë për Greqinë/Ja sa persona ndërruan jetë brenda 24 orëve të fundit

Një lajm i keq vjen nga Greqia, teksa vetëm në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 7 persona, duke e çuar në 49...

“Fundi i epidemisë është larg”/ OBSH: Kjo do të jetë një betejë e gjatë

Koronavirusi vijon të marrë me mijëra jetë njerëzish dita ditës. Ekspertë nga e gjithë bota po punojnë për gjetjen e një vaksine që do...

Soreca video-konferencë me Bashën: Duhet monitorim i opozitës

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca ditën e sotme ka zhvilluar një video-konferencë me Kryetarin e PD-së Lulzim Basha. Soreca ka zbardhur bisedën, teksa...

Kryeministri Edi Rama, njësoj si Presidenti i Francës Emmanuel Macron e ka cilësuar situatën e krijuar nga koronavirusi, “një luftë”.

Rama i bën thirrje qytetarëve shqiptarë që ta ndajnë mendjen dhe të pranojnë faktin se “jemi në luftë”.

“Nuk jeni në shtëpi se dua unë, po sepse ka një armik që ka sulmuar vendin tonë”, shkruan ndër të tjera Kreu i Qeverisë.

Reagimi i plotë i Ramës: “O ju vëllezër e motra që bëni ca pyetje sikur po vuani nga dora e robit, jo nga dora e Zotit!

🔴A do ta kuptoni edhe ju, siç e ka kuptuar shumica, se kjo është luftë e vërtetë dhe pyetja është:

🔴Po t’i shihnit avionët që ju bombardojnë mbi kokë dhe plagët që hapin, a do t’i bënit ato lloj pyetjesh?

🔴Presidenti i Francës mbrëmë i tha pesë herë popullit të tij: jemi në luftë!

🔴Ju lutem ndajeni mendjen:

🔴Jemi në luftë!

🔴Nuk jeni në shtëpi se dua unë, po sepse ka një armik që ka sulmuar vendin tonë!

🔴 Prandaj bëni secili luftën tuaj dhe bëni durim!

🔴Ne po bëjmë e do bëjmë gjithçka që është e mundur mbi këtë tokë, po nuk jemi Zoti dhe nuk zgjidhim dot me magji probleme e halle që janë reale, por që janë pjesë e të qenit në luftë!

🔴Askush nuk do të bënte dot më shumë për ju, se sa po bëjmë dhe do të bëjmë deri në fund, unë dhe qeveria ime!

🔴Me mish e me shpirt!”

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

COVID-19/ Mjekët shqiptarë nisin punën në spitalin e Brescia-s

10 mjekët shqiptarë që u dërguan në mision ndihme në Itali kanë filluar punën ditën e sotme në spitalin e Brescia-s. Ndërsa 20 infermierët mësohet...

Ditë e zezë për Greqinë/Ja sa persona ndërruan jetë brenda 24 orëve të fundit

Një lajm i keq vjen nga Greqia, teksa vetëm në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 7 persona, duke e çuar në 49...

“Fundi i epidemisë është larg”/ OBSH: Kjo do të jetë një betejë e gjatë

Koronavirusi vijon të marrë me mijëra jetë njerëzish dita ditës. Ekspertë nga e gjithë bota po punojnë për gjetjen e një vaksine që do...

Soreca video-konferencë me Bashën: Duhet monitorim i opozitës

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca ditën e sotme ka zhvilluar një video-konferencë me Kryetarin e PD-së Lulzim Basha. Soreca ka zbardhur bisedën, teksa...

Shoqëroi mjekët dhe infermierët në Itali, Gent Cakaj futet në vetëkarantinim

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Genc Cakaj është futur në vetëkarantinim pas kthimit të tij nga Italia, ku shoqëroi mjekët dhe infermierët...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT