E enjte, 17 Qershor, 2021
16.5 C
Tirana

COVID-19 në Shqipëri/ Mazniku: Ne kemi mundësinë të ringrihemi shpejt

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Arbian Mazniku në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” komentoi situatën e krijuar nga COVID-19 në vend, teksa theksoi se ne “kemi mundësinë të ringrihemi shpejt”.

“Ne kemi mundësinë të ringrihemi shpejt, jemi mësuar me situata të tilla dhe dimë të ringrihemi. Fakti që bujqësia ka patur rritje të eksporteve dhe do ta vazhdojnë të rriten. Ne e mbyllëm shumë shpejt situatën dhe ka shanse të kemi një verë me pak raste dhe në mos për turizimin global, për turizmin rajonal t’i japim një shpresë qytetarëve”, u shpreh Mazniku.

Në vijim ai deklaroi se Shqipëria ka shansin të kthehet në një destinacion “COVID safe”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Lajm i keq nga Italia, shtyhen kufizimet deri më 30 korrik

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...