E enjte, 3 Dhjetor, 2020
8 C
Tirana

Horoskopi për ditën e sotme, 7 maj 2020

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

27 vite nga vrasja e Pablo Eskobar, trafikanti nr. 1 i të gjitha kohërave

Karrierën kriminale e nisi në rrugët e qytetit të tij Medelin, kur ishte adoleshent. Vidhte makina, gurrë varresh, cigare, apo rrëmbente njerëz në këmbim...

Kurohej në Turqi prej COVID-19, ja çfarë po ndodh me trajnerin Gega

Trajneri i Kukësit Skënder Gega, ia ka dalë të mposhtë koronavirusin dhe sot pritet të kthehet në Shqipëri. Tekniku i nënkampionëve të vendit, ka...

UEFA përzgjedh stadiumin ”Air Albania” për finalen e madhe europiane

Për herë të parë në histori Tirana dhe Shqipëria futet në hartën e zhvillimit të aktiviteteve më të mëdha europiane të futbollit. Edicioni i parë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

Silva Bino: Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër mblidhemi me Komitetin Teknik

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino tha se nesër Komiteti Shëndetësor do të mbajë një mbledhje për tu njohur me...

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull

Gazetari Nikoll Lesi, ka dalë në mbrojtje të kolegut të tij Agron Gjekmarkaj, për të cilin ka folur me superlativa. Në një shkrim në gazetën...

Në Shqipëri do të nisin arrestimet “VIP”, ja mesazhi i fortë që erdhi nga BE

Nga: Spartak Ngjela E shihni se çfarë dëmi historik po i sjell Shqipërisë vonesa për eliminimin e korrupsionit të lartë shtetëror dhe ngritjen e një...

Dashi

Kur një mik apo një i afërmi juaj përfshihet në një lidhje, është e natyrshme që dëshiron ta mbrosh atë. Megjithatë, para se të veproni prisni që ata të kërkojnë ndihmë. Nuk mund të merrni përgjegjësi për të tjerët, pa marrë parasysh nëse ata kanë nevojë për ju apo jo.

Demi

Mundohuni të shmangni situatat që mund t’ju vënë në siklet sot. Përpiquni të lëshoni rrënjët në realitet. Sa i përket anës ekonomike, sa më shumë gjëra që dëshironi të blini, aq më shumë duhet të tërhiqeni. Kjo taktikë është një mënyrë mjaft e mirë për të qëndruar brenda buxhetit tuaj!

Binjakët

Në përgjithësi lidhjet familjare ju japin komoditet, por ka edhe raste kur mund të ndodhë e kundërta. Nëse keni probleme kohët e fundit në familje, do të ishte e udhës të shmangeni dhe të reflektoni. Ju duhet pak kohë që të kuptoni se çfarë po ndodh në të vërtetë.

Gaforrja

Mungesa e gjykimit të duhur të dikujt pranë jush, mund t’ua prishë ditën. Por, për fat të mirë, keni disa miq të mrekullueshëm, të cilët do t’ju nxjerrin menjëherë nga një gjendje e tillë. Komentet e tyre do t’ju ngrenë moralin dhe do t’ju bëjnë të mendoni ndryshe.

Luani

Mos ndoshta keni ndërmarrë ndonjë vendim të gabuar kohët e fundit? Një moment reflektimi sot do t’ju bëjë që t’i vendosni gjërat në vijë. Rekomandohet të ndiqni intuitën.

Virgjëresha

Nëse keni kohë të lirë sot, plotësojeni me aktivitete që ju bëjnë të ndiheni mirë. Mund të merreni me rregullimin e shtëpisë, ndoshta një arredim të ri të saj. Megjithatë, kjo nuk do të thotë që mund të realizoni gjithçka dëshironi në këtë drejtim brenda kësaj dite.

Lexo edhe :   Puna, dashuria dhe ekonomia/ Horoskopi, 1 dhjetor 2020
Lexo edhe :   Horoskopi, 2 dhjetor 2020/ Zbuloni surprizat që e presin secilën shenjë

Peshorja

Diçka që ju e dëshironi shumë, mund ta realizoni shumë më lehtë seç e mendoni. Mjafton që të përpiqeni për të. Mos prisni t’ju ndihmojnë të tjerët, pasi mund t’ia dilni vetë mbanë.

Akrepi

Mund jeni në dijeni të një informacioni që duhet ta ndani me të tjerët. Ata mund të mendojnë se po e mbani sekret, çfarë nuk do të jetë aspak në qëllimin tuaj. Flisni hapur se për çfarë po punoni dhe jepni sa më shumë detaje të mundeni, pasi do të jetë në përfitimin tuaj.

Shigjetari

Duket sikur dikush po përpiqet t’ju vështirësojë jetën, por në fakt nuk është e vërtetë. Në fakt, personi në fjalë po përpiqet t’ju bëjë të kuptoni fuqinë dhe aftësitë tuaja. Po ju sfidoni që të veproni më shumë e të ecni përpara.

Bricjapi

Ekziston mundësia që të ndiheni një moment sikur po iu shkatërrohet gjithçka. Ruani qetësinë dhe mos u bëni pesimist. Në fund të ditës, nuk përjashtohet mundësia e një lajmi të mirë.

Ujori

A po tregohuni të kujdesshëm sa duhet sa i përket investimit të parave? Nuk duhet të jeni mosbesues, por njëkohësisht duhet të jeni të kujdesshëm për çdo marrëveshje biznesi që mund të realizoni.

Peshqit

Nuk është e nevojshme të justifikoheni për jetën tuaj, por duhet të kujtoni sesa me fat jeni. Përpiquni të ndihmoni edhe të tjerët, kështu që do të ndiheni më mirë. Madje do të keni edhe arsye për tu ndjerë krenarë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Champions/ PSG hakmerret ndaj Junajtid, zbaviten Juventus dhe Barcelona

Kanë përfunduar 6 sfidat e parafundit të Ligës së Kampionëve, të zhvilluara mbrëmjen e sotme, ku u regjistruan në total plot 19 gola. PSG ka...

Koronavirusi/ Gjermania do t’i zgjasë masat parandaluese deri në 10 janar

Qeveria në Gjermani ka marrë vendim që bllokimi të zgjasë deri në 10 janar. Sipas mediave të huaja, kancelarja Angela Merkel bëri të ditur vendimin...

‘E shoh veten në Kuvend’/ Pano Soko: S’dua të jem në pushtet, por në opozitë

Kandidati i “Nismës Thurje” Pano Soko ka deklaruar se nuk e kërkon pushtetin, por do që të jetë në opozitë. Në një intervistë për Report...

Denaj: Vitin tjetër do të kemi rritje ekonomike 10.6%. Ekspertja e kundërshton

Tërmeti i 26 nëntorit dhe më pas pandemia e Covid-19 shkaktuan një goditje të ekonomisë shqiptare, dhe vuri në pah mos-përgatitjen e duhur të...

Kosova, ndër vendet më të sigurta në botë nga terrorizmi

Terrorizmi mbetet problem i rëndësishëm dhe serioz në shumë vende, pavarësisht nga rënia e përgjithshme e ndikimit të tij në të gjithë botën gjatë...