E martë, 27 Tetor, 2020
23 C
Tirana

Çfarë qëndron pas ‘paqes’ Rama-Meta? Blendi Fevziu zbulon prapaskenat

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

“Nuk debatoj me burra me zë të hollë”/Shpërthen Murrizi: Rruaj vetullat Vehap

Një situatë tallëse dhe aspak serioze është krijuar mbrëmjen e djeshme në “Open”. Shpeshherë situata ka dalë jashtë kontrollit, nga gjuha aspak etike e...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Humb betejën me virusin specialistja e Shëndetit Publik në Tiranë

Pandemia çdo ditë e më shumë po shkakton humbje jete, dhe një numër të lartë të infektuarish. Humbje jete ka patur po kështu edhe nga...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

Gazetari Blendi Fevziu, në një intervistë për “Report Tv”, ka shprehur vlerësimin e tij lidhur me marrëdhënien president-kryeministër. I pyetur nëse ka një rregullim në marrëdhënin mes kreut të shtetit, Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama, ai u shpreh se është një marrëdhënie normale.

“Nuk e besoj, është krejtësisht normale. Meta më tha ka rakorduar për të zbatuar disa nga masat.

Mos mendoni të ketë përplasje, në një situatë pandemie. Debati normal do të vijë me zbutjen e masave.

PD-ja nuk ka ndonjë debat, por denoncime. PD-ja po mundohet të përmirësoja ca gjëra, po të verë në pah disa defekte, nuk është debat i mirëfilltë politik.

Lexo edhe :   U shpëtuan nga kampi në Siri/ Rama: Do kthejmë edhe pjesën tjetër në Shqipëri

Debati i mirëfilltë politik është si do të votohet, kur, reforma zgjedhore. Nuk besoj se do të jenë të njëjtë. Pandemia solli edhe një lloj zhvlerësimi të sjelljes politike”, tha gazetari Blendi Fevziu.

Por a ka pasur nevojë për përmirësime kjo situatë? “Pa as një diskutim. Shumë gjëra mund të ishin bërë më mirë, por jemi në kushtet e panjohura. Nuk është se ka një formulë si duhet të ishin bërë gjërat, secila ka ecur me hamendje. Përmirësim mund të kishte në paketën ekonomike, si po bëhet disbursimi”, deklaroi ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Afrim Berisha rrëfen si u radikalizua ish-gruaja: U lidh në internet

Afrim Berisha ka folur në emisionin “Me zemër të hapur” në News24 edhe për radikalizimin e ish-bashkëshortes që e mori me vete Alvinin në...

Sa përqind të trurit përdorim realisht

Me shumë gjasa mund të keni dëgjuar që ne njerëzit përdorim vetëm 10 për qind të trurit tonë. Këtë mund ta keni dëgjuar nga...

Rama: Meta, lideri alternativ i opozitës së copëtuar

Rama u pyet nga gazetarët pas mbërritjes nga Libani në Rinas, në lidhje me qëndrimin e komisionerit Olivér Várhelyi, sa i përket rivotimit të...

Rama: Nxjerrja e fëmijëve proces kompleks, me prindër të radikalizuar

Kryeministri Rama tha qartazi se informacionet nuk janë marrë vetëm nga mediat, lidhur me identifikimet nga kampi Al-Hol në Siri. Pak pas mbërritjes në...

U shpëtuan nga kampi në Siri/ Rama: Do kthejmë edhe pjesën tjetër në Shqipëri

Gjatë mesditës ka mbërritur në Rinas aeroplani me 4 fëmijët dhe gruaja e nxjerrë nga kampi Al-Hol në Siri. Nga kampi u nxor Floresha...