Kronikë

Cërrik/ Makina përfundon në lokal, plagosen 5 persona

               Publikuar në : 19:25 - 19/08/19 Enno

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në Cërrik, teksa drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin e makinës dhe ka përfunduar në një lokal.

Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Yllit” dhe për pasojë, kanë mbetur të lënduar 5 persona që ishin duke drekuar në lokal.

Njoftimi i policisë:

Cërrik

Në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Yllit”, Cërrik, drejtuesi i mjetit J.Ç., 38 vjeç, nga Cërriku, ka humbur kontrollin e automjetit dhe ka dalë nga rruga duke përfunduar në një lokal.

Për pasojë janë lënduar jashtë rrezikut për jetën 5 persona, që ishin duke drekuar në lokal.

Menjëherë pas aksidentit drejtuesi i automjetit është larguar nga vendi i ngjarjes, por falë reagimit në kohë të Policisë është ndaluar dhe është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Elbasan, për veprimet e mëtejshme.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit. Policia e Elbasanit u apelon gjithë drejtuesve të mjeteve të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor!

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT