E martë, 30 Nëntor, 2021
8.5 C
Tirana

Braçe: Bashës i vijnë paratë nga Rusia, ju dhunoheni për menderen e tij

Zv.kryeministri, Erion Braçe ka reaguar në lidhje me protestën e opozitës, duke dënuar veprimin e protestuesve drejt godinës së Ministrisë së Brendshme.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në ‘Instagram’, Braçe u drejtohet protestuesve se kreu i partisë që ata mbështesin i vijnë lekët nga Rusia, ndërsa ata që vijnë dhe i bashkohen protestës nuk fitojnë asgjë.

“Basha i ka bërë paratë e tij nga Rusia. Përse nuk mendon, flet, debaton, bind dhe fiton? Se bën dot?! Përse shkon te dhuna? Ç’e gjeti godinën se e njollose me të zezën e Partisë ti?”, shkruan Braçe.

Ndër të tjera, zv.ministri thotë se askush nuk fiton gjë kur dhunohet prona publike.

“A e di çfarë arrite? Bëre të qeshë si përherë Lulzim Bashën, ja kaq. Por kjo është e zakonshme, ai qesh dhe në varrim. A e di çfarë tjetër?Tamam ai, Lulzim Basha. Katër shqiptarë që nuk bënë kurrë atë që ti bëre sot, i vrau, po po i pushkatoi dhe ishte Ministër i Brendshëm. Dhe ti dhunon krah tij, për të e menderen e tij?!”, ka shkruar më tej Braçe.

 

 

View this post on Instagram

 

PERSE OR MIK, PERSE?! S(B)ASHA NGA RUSIA I KA BERE PARATE E TIJA!! Perse nuk mendon, flet, debaton, bind dhe fiton? Se ben dot?! Perse shkon te dhuna; c’e gjeti godinen se e njollose me te zezen e Partise ti? Po Partia a u zbardh se i more ti per ate mur te zezen? Jo or mik, jo! Jemi ne shekull tjeter, ne ate te te menduarit, arsyes, debatit, bindjes! Me dhune nuk arrin asgje! Me dhune kunder prones publike, te perbashketes, thjesht paguan ti nga tatimet e taksat, por edhe te tjere qe nuk te kane asnje borxh ty, fare! A e di cfare arrite? Bere te qeshe si perhere Lulzim Bashen, ja kaq, por kjo eshte e zakonshme, ai qesh dhe ne varrim! A e di cfare tjeter? Tamam ai, Lulzim Basha, kater shqiptare qe nuk ben kurre ate qe ti bere sot, i vrau, po po i pushkatoi dhe ishte Minister i Brendshem. Dhe ti dhunon krah tij, per te e menderen e tij?! E kupton sa e padrejte eshte!! Nderkohe, ju te tjeret; Po si ka mundesi qe nuk e kuptoni se e gjitha-flaka e tymi, nuk eshte “pro” jush por “kunder” jush; Nga i pari tek i fundit! Pushtetin doni, por ekonomine tuaj po shkaterroni! Flaka e Tymi, nuk ju japin pushtet, e keni provuar, jeni bere mbreter per ca ore e pastaj keqberes ne kafazet e gjykatave; Pas kesaj edhe 7 vite ne opozite! Kurre ne pushtet, ju jo e jo, por as edukuesit e zjarrit per ju! Ekonomine tuaj po demtoni; Tuajen, asfare te Shashes qe parate i vijne nga simotrat ruse! Sasha e ka pasurine e tij, po ju cfare keni? Sasha e shton pasurine e tij, po ju pse e pakesoni? Shihni sa pak jeni! Cfare borxhi ju ka nje Shqiperi e tere qe mezi pret ekonomine te konsolidohet e rritet, kthehet ne te ardhura per familjet e saj?! Asgje! Boll me Lulin! Ai i ka parate e tija!

A post shared by Erjon Brace (@erionbrace) on

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...