E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Grevë urie në burgun 302

Në institucionin e vuajtjes së dënimit numër 302 në Tiranë, shumica e të burgosurve kanë refuzuar ushqimin. Ata kundërshtojnë rregullat e reja, sipas të cilave, nuk u lejohet më shumë se 5 kg ushqim që u sillet nga të afërmit e tyre nga jashtë.

Gjatë mesditës së sotme, të gjithë të paraburgosurit nuk janë paraqitur në mensë, për të konsumuar ushqimin që gatuhet në kuzhinën e burgut.

Ata kundërshtojnë cilësinë e ushqimeve në burg, dhe moslejimin e takimeve me familjarët.

Ndërkohë Drejtoria e Burgjeve sqaron se këto masa janë marrë, për shkak të rregullave të reja për institucionet e burgjeve.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Do të të vras, mbys fare”, banori me skizofreni kërcënon fëmijët

Disa banorë në një lagje të Bashkisë Dimal, ose Urës Vajgurore, iu drejtuan emisionit “Stop” në Tv Klan për ndihmë, pasi fqinji i tyre...

“Si jemi gjallë pas xhirimeve në ato kushte”, Reshat Arbana nxjerr të pathënat

Reshat Arbana është pa dyshim një nga aktorët më të mëdhenj shqiptarë. Ka realizuar rreth 40 role, shumë syresh të paharrueshëm. Kur ishte fëmijë,...

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë, është një hap më afër. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka rënë dakord të fillojë...