E martë, 30 Nëntor, 2021
8.5 C
Tirana

Rama: Ia dalim pa doktoren e shkencave dhe artistin Basha. Do qeverisim edhe për ta!

Për Ramën, opozita e di që nuk e merr dot pushtetin me zgjedhje, dhe për këtë arsye kanë zgjedhur rrugën. Por për të, rruga është vendi i përshtatshëm për opozitën. Me tone ironike, kryeministri në fjalën e marrë në Kuvend tha se zgjedhjet do bëhen në afatin e caktuar, dhe se do të qeverisin më mirë se ata dhe për ta.

“Patjetër që siç e thashë, kjo paketë do të përfshijë edhe vullnetin tonë për ta thelluar ndarjen e politikës nga krimi dhe të qeverisë nga kriminelët, e cila ndryshe nga sa është propaganduar, ka filuar sa kemi marrë mandatin tonë të parë. Janë të dëshpëruar, e dinë që nuk fitjnë dot me zgjedhje, ne nuk jemi të detyruar të mendojmë si duhet tu japim atyre të mendojnë se çfarë është demokracia.

Sot është që ata të rrinë në rrugë, ndërsa ne do të vazhdojmë në rrugën që vazhdojmë të udhëheqim shqiptarët. Është pjesë e detyrës sonë, jo  të shkelim mbi kontratën e shqiptarët, por për hir të rrugës që kemi zgjedhur të jemi të përfshirë. Ka vetëm një mundësi, të japin kontributin e tyre. Për atë të cilët partnerët e tyre partiakë në Gjermani, ndikuan që në rekomandime të futej reforma zgjedhore.

Ata ndryshojmë vetëm vargjet, melodia është po e njëjtë. Unë jam kundër votimin elektronik. Dëshironim që të gjendej një rrugë dakordësie. Kemi punuar intesivisht, jemi gati për të bërë disa projekte polot për të parë rezultatet. Me kë e ke? As këtë jo! Atëherë, cfarë duhet të bëjmë ne? Ne duhet të ecim para. Ne jemi këtu patjetër që zonja dhe zotërinjtë janë këtej. Nuk i kemi zgjedhur ne, i ka sjellë lista e hartuar dhe e firmosur nga doktorja e shkencave horoskopike Kryemadhi dhe artisti Lulzim Basha”.

Lexo edhe :   Rama "ngre traun", hapet zyrtarisht "Rruga e Arbërit" (VIDEO)
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...