E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Berisha: Bashën do e nxjerrim me pekule! Ja çfarë ndodhi në lokalin e PD-së

Në një prononcim për mediat nga selia blu, ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar se protesta e 8 janarit do të jetë paqësore, dhe do të përdorën të gjitha mjetet teknike për të hyrë në godinë. Berisha sqaroi ndër të tjera se në protestë nuk do të ketë njerëz të armatosur.

Përplasje fizike?

Berisha: Se ku do të jetë peng Basha më 8 janar, është punë e tij. Një gjë është e sigurt, ne nuk futemi në ndërtesë për të dhunuar asnjë njeri, përveçse paralajmëroj mercenarët që është mirë të dalin nga ndërtesa.

Në çfarë ore nis protesta dhe kur do të përfundojë?

Berisha: Protesta nis nesër në orën 12:00, realizon qëllimet dhe ky revolucion paqësor nuk ndalet.

Por nëse nuk arrini ta nxjerrin zotin Basha, do të thotë që keni dështuar?

Berisha: Kush tha? Atë se thotë as ai vetë, ai e di që do të nxirret nesër. Ndaj bunkerit përdoren mjete teknike paqësore. Nuk do e gjuaj kush me mjete luftarake. Midis nesh nuk ka e nuk do të ketë kurrë njerëz të armatosur.

Nëse Basha refuzon të dalë nga zyra, si do e nxirrni?

Berisha: Me pekule, me pekule do e nxjerrim. Ju falenderoj për punën e shkëlqyer që keni bërë. Ka qenë rast unik për mediat, për të transmetuar skena turpi të imagjinuara.

Pas deklaratës për shtyp, ish-kryeministri Sali Berisha është ulur në kafenë përballë godinës bashkë me anëtarët e Komisionit të Rithemelit të PD, dhe drejtoreshën e Komunikimit Floriana Garo.

Berisha i është drejtuar kamarierit të lokalit me batutë, të mos u shërbejë mercenarëve të Bashës por vetëm demokratëve. “Mos u shërbe mercenarëve të Bashës. Ky lokal i shërben vetëm demokratëve”, është shprehur Berisha.

Lexo edhe :   Alibeaj i përgjigjet Berishës, publikon videon që e fundos (VIDEO)
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...