E hënë, 24 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Shtrëngata dhe reshje shiu, ja si parashikohet moti për nesër

Sot pasdite (e premte dt.07) dhe nesër (e shtunë dt.08) priten reshje mesatare deri lokalisht intensive në qarkun e Vlorës, ndërsa të dobëta, ose të dobëta deri lokalisht mesatare në qarqet e tjera. Në qarkun e Vlorës reshjet priten të shoqërohen me shtrëngata.

TEMPERATURAT

Nesër (e shtunë dt.08) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 12 / 12 °C

në vendet e ulëta: 8 / 12 °C

në vendet malore: 1 / 8 °C

ERA

Sot pasdite (e premte dt.07) dhe nesër (e shtunë dt.08) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama: Presidentin e ri do ta zgjedhim ne, do i kthejmë dinjitetin asaj zyre

Kryeministri Rama tha sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, se Partia Socialiste do të nisë punën për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...

Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

Në Shqipëri zgjedhjet e pjesshme, të parakohshme lokale, më 6 mars, për të zëvendësuar kryetarët e gjashtë bashkive, që iu ka mbaruar mandati, priten...

“20 vite korrupsion në krye të FSHF”, Prokuroria nis hetimet për Armand Dukën

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Hetimet kanë nisur, pas referimit të bërë nga Policia...