E shtunë, 26 Shtator, 2020
16 C
Tirana

“Bëni si them unë, mos bëni si bëj unë”, Artan Hoxha bën për një lek Ramën (FOTO)

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

Debati: Sa duhet të zgjasë karantina për të sëmurët me Covid-19?

Pas një vere relativisht të qetë, të paktën në Evropë, rastet e reja me koronavirus nisën të shtohen nga pak kudo. Për shembull në...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Më herët, Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, njoftoi se qeveria ka vendosur që maskat të jenë të detyrueshme në ambientet e mbyllura. Në rast të mosrespektimit të këtij detyrimi, Policia e Shtetit, Policia Bashkiake, strukturat e inspektorateve shtetërore, do të penalizojnë me gjobë shkelësit.

Masa e gjobës është vendosur 2 mijë lek të reja, për çdo thyerje të rregullit. Por përkundrejt këtij rregulli, duket se vetë Rama e ka shkelur shumë herë.

Gazetari Artan Hoxha, me anë të një statusi në Facebook, tregon se si vetë kryeministri e ka thyer rregullin, ku në daljet e tij shfaqet me maskë por edhe pa maskë.

Sipas tij, në këtë formë kreu i qeverisë rrënon besimin e publikut. Ai e krahason me rastin e kryeministrit të Kosovës, i cili nuk shfaqet asnjëherë pa maskë në fytyrë.

Statusi

Mesele me maska te zeza…
Sot, Edi Rama u shfaq live nga sinjali i ERTV, ne nje inspektim punimesh per riparimin e pasojave te termetit te 26 nentorit, bashke me ministrin e kudokapara Ben Ahmetaj dhe stafin qe e shoqeronte, pa maska ne fytyre.
Nderkohe kur shkon ne takime me opoziten, ate parlamentare apo ate ne rruge, vendos maske te zeze, si ne ambjent te hapur, ashtu dhe ne ambjent te mbyllur.
Tani ndaje mendjen o “Baba i kombit”, si te bejme?!
Te mbajme maske apo jo?!
Dhe ku e kur ta mbajme?!
Nga nje ane, nxjerr ministra ne pike te diellit me maska ne fytyre, nxjerr “çiraket” mediatike qe i shperblen me VKM ne kohe pandemie, me maska te zeza ne ekran, pastaj del dhe vet me maske te zeze, por vetem kur takon keta te opozites.
Nga ana tjeter, shetit per kokerr te qejfit me nje staf te tere nga pas, dhe te kudondodhurin Ahmetaj, pa maske ne fytyre. Ia shtron per shtat pale qejfe dhe rrekellen bardhak me dhalle me Termetin, pa maske ne fytyre.
Fushatat sensibilizuese, alla kazan-mediatik, nuk behen duke u vendosur te tjereve maska te zeza ne fytyre, por duke mbajtur vete maske te zeze ne çdo dalje publike, ne çdo takim, ne ambjent te hapur apo te mbyllur…
Ndryshe e rrenon besimin e publikut tek ajo qe thua.
Nuk po shkoj shume larg, por vetem ne Prishtine, ku kryeministri Abdullah Hoti, nuk shfaqet kurre pa maske ne fytyre, kudo qe te jete, dhe me kedo te jete.

Lexo edhe :   Është lufta jote, timonier
Lexo edhe :   Nuk do kandidojë më në Vlorë? Rama i përgjigjet zërave për largimin e tij

Fiks ajo shprehja:”Beni si them une, mos beni si bej une”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Njeriu i parë që mundi virusin HIV, është duke vdekur nga një tjetër sëmundje

Amerikani Timothy Ray Brown, i cili është një nga njerëzit e paktë që kaloi me sukses virusin HIV, po i rrezikohet jeta nga leukemia. Brown...

Situata në akset rrugore pas shiut, Balluku: Gjithçka është nën kontroll

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka folur në lidhje me situatën e akseve rrugore, për shkak të përkeqësimit të motit. Ministrja thekson se...

Britani/ Protestë kundër masave kufizuese, qytetarët përplasen me policinë

Të paktën 15,000 persona janë mbledhur në sheshin Trafalgar në Britaninë e Madhe, për të protestuar kundër vendosjes së karantinës. Të pranishmit në protestën që...

Taksa e sheshtë 9%, Basha: Do të konsolidojë shtresën e mesme

Kreu i PD-së, Lulzim Basha thotë se taksa e sheshtë 9% është një rrugë përmes së cilës do të konsolidohet shtresa e mesme e...

Debati: Sa duhet të zgjasë karantina për të sëmurët me Covid-19?

Pas një vere relativisht të qetë, të paktën në Evropë, rastet e reja me koronavirus nisën të shtohen nga pak kudo. Për shembull në...