E diel, 17 Janar, 2021
-1 C
Tirana

“Koha është tani!”, Meta del me thirrjen e fortë

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka përcjellë një mesazh të koduar, duke u shprehur se shqiptarët duan që zëri i tyre të dëgjohet. Meta shton se koha është tani, dhe se duhen procese të reja që u japin njerëzve shpresë për të ndërtuar këtu të ardhmen e tyre.

Ky mesazh i Metës vjen në një moment kur situata politike është e tensionuar, e ku është një debat i nxehtë për listat e hapura.

Në një deklaratë për mediat, opozita jashtëparlamentare deklaroi se kryeministri Edi Rama ende nuk e ka pranuar hapjen e listave 100%.

Kjo opozitë shprehet se qëllimi i Edi Ramës nuk është hapja e listave, por ndalimi i koalicioneve parazgjedhore. Sipas tyre, hapja e listave për Ramën ishte lojë vetëm që të ndryshojë Kushtetutën dhe të dëmtojë koalicionin opozitar.

Statusi

Shqipëria ka diell për të gjithë!

Është një vend i bekuar për të jetuar, por ka nevojë për procese të reja që u japin njerëzve shpresë për të ndërtuar këtu të ardhmen e tyre të sigurtë!

Shqiptarë duan që zëri i tyre të dëgjohet!

Koha është tani!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...