E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga “Top Channel”, media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më drejtori i Përgjithshëm i “Top Channel”, ndërsa ka njoftuar dorëheqjen me anë të një e-maili.

Në këtë mesazh që i është dërguar drejtuesve të Top-Medias, Ben Blushi njofton se po largohet nga kjo detyrë, dhe po le median e njohur shumë herë me të shëndetshme dhe më të besueshme seç e gjeti katër vite më parë.

“Duke nisur nga sot nuk do jem më në Top Channel. Me bindjen se sot po largohem nga një kompani më e shëndetshme, më e besueshme dhe më e madhe në krahasim me atë që gjeta para katër vitesh, ju uroj të gjithëve punë të mbarë. Ben Blushi”, shkruhet në e-mail.

Ben Blushi u vendos në krye të “Top Channel” para katër viteve. Lajmi në atë kohë u përcoll nga vetë presidentja e kompanisë, Vjollca Hoxha, në një komunikimin që ka bërë me drejtuesit e departamenteve të Top Channel. Si një gazetar, shkrimtar dhe politikan, Blushi ndihmoi “Top Channel” të hapë një cikël të ri komunikimi dhe informimi. Ende nuk dihet se kush do ta zëvendësojë Blushin në këtë detyrë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Xhemi Shehu rikthehet në "Top Channel", zbulohet emisioni i ri ku do e shohim

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...