E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Basha: Ministrat shtrohen për shtatë palë qejfe në restorantin më të shtrenjtë

Pas shfaqjes nëpër rrjete sociale të videos ku ministrat shqiptarë ishin duke darkuar në një nga restorantet më të shtrenjta në Dubai, pati shumë reagime, pasi në atë kohë Shqipëria po kalonte ditë përmbytjesh.

Ditën e sotme, lideri i opozitës Lulzim Basha ka postuar një video në llogarinë e tij në Facebook, me të cilën thotë se shqiptarët nuk po marrin asnjë lloj ndihme në këtë kohë krize ekonomike dhe shëndetësore.

Ai gjithashtu përmendi se ministrat e Ramës shkojnë hanë darka miliona dollarëshe, ndërkohë që vendi po përmbytej. “Ndërkohë që vendi është nën ujë, mijëra familje po kalojnë dimrin e dytë në çadra, shqiptarët janë pa asnjë ndihmë përballë krizës ekonomike dhe shëndetësore, ministrat e Ramës shtrohen për shtatë palë qejfe në restorantin më të shtrenjtë në Dubai. Ka ardhur koha për një qeveri që kujdeset për njerëzit, dhe jo këtë që e ka mendjen vetëm për veten e saj”, shkruan Basha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Futboll/ A do të shkrihet klubi i Elbasanit nga Bashkia?

Elbasani ra sezonin që sapo u mbyll nga niveli i dytë i futbollit shqiptar në nivelin e tretë. Për rrjedhojë, Bashkia ka vendosur të gjejë një...

‘Në PD e votoi 30% e anëtarësisë’/ Nishani: Si mund t’i fitojë zgjedhjet Basha?

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Bujar Nishani ka reaguar ashpër kryedemokratit Lulzim Basha, duke thënë se rizgjedhja e tij në krye të...

‘Sot priten 11 mijë doza të Pfizer’/ Manastirliu: Ulet fasha e vaksinimit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, teksa ka parë nga afër procesin e vaksinimit në ''Sheshin Skëndërbej'', deklaroi se tashmë është ulur...

Bie qeveria në Suedi/ Löfven, kryeministri i parë që rrëzohet nga parlamenti

Parlamenti i Suedisë ka mbështetur një votë mosbesimi ndaj kryeministrit të qendrës së majtë, Stefan Löfven. Ai bëhet kryeministri i parë që rrëzohet nga...

Teknologji/ Si transferohen numrat nga Android në iPhone shumë thjesht

Si transferohen numrat e regjistruar nga Androidi në iPhone duke përdorur një adresë e-maili në Google 1-Së pari sigurohu që kontaktet tuaja të jenë të...