E shtunë, 15 Gusht, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

ministrat

Formimi i qeverisë së re në Kosovë/ LDK bën publike emrat e ministrave

Menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së LDK-së, janë bërë publike edhe emrat që do të përbëjnë kabinetin e ri qeverisës në Kosovë. Përmes...

“Kush nuk shlyen energjinë, nuk ka drita”/Rama mbledhje online me ministrat

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një mbledhje online me ministrat e kabinetit, në lidhje me masat e marra për përballimin e situatës së krijuar...

“Për çdo hall që keni do komunikoni me mua e çdo ministër”, Rama hedh hapin e radhës

Situata me koronavirusin po përshpejtohet me hapa të shpejtë. Qytetarët kërkojnë informacione të përditësuara dhe të sakta nga burimet zyrtare. Duke qëndruar në të njëjtën...

A do rikthehet Tahiri në PS? Rama surprizon me përgjigjen (VIDEO)

Në emisionin “Pressing”, kryeministri Rama ka folur për largimin e dy ministrave të tij të Brendshëm, Saimir Tahirit dhe Fatmir Xhafajt. Ai tha prerazi...

Koronavirusi/ Italia mbledh ministrat e Shëndetësisë të vendeve fqinje

Italia do të organizojë nesër pasdite një takim të ministrave të Shëndetësisë të vendeve kufitare me gadishullin, për të përcaktuar linjat e përbashkëta të...

VIDEO/ Gazetarja i nxjerr ‘bojën’ Bashës, nuk njeh ministrat e qeverisë

Kryedemokrati Basha nuk i njeh të gjithë ministrat e qeverisë Rama me emër dhe mbiemër. Teksa ndodhej në hyrje të sheshit “Skënderbej”, gazetarja ka...

Ministrat e NATO-s do të diskutojnë për kërcënimin nga sistemi raketor rus

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se ministrat e mbrojtjes së aleancës do të takohen këtë javë, për të vlerësuar sfidën e...

Qeveria e re, Albin Kurti përvesh mëngët: Ministrat e rinj në terren

Sot, qeveria e re e Kosovës ka zhvilluar mbledhjen e parë zyrtare. Në sallë në mes gjithë ministrave, Kurti u ka folur atyre për...

Rama bën lëvizjen e radhës, çfarë pritet të ndodhë me ministrat e qeverisë

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë nesër në orën 09:00, kabinetin qeveritar. Mbledhja do të zhvillohet në Golem, dhe në fokus të saj do të...

“Kam zënë shumë vend në ekran”/ Rama: Ministrat kanë qenë të zënë

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me menaxhimin e situatës pas tërmetit të 26 nëntorit. Gjatë fjalës së tij në Parlament, Rama u shpreh...

Të fundit

Vuçiç: Në Bruksel do të kërkojmë ndërprerje urgjente të punimeve pranë Deçanit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, njoftoi se Beogradi do të kërkojë "pezullim urgjent dhe të përhershëm të punimeve të ndërtimit në zonën e mbrojtur...

Clinton: Trump s’do ta lëshojë paqësisht Shtëpinë e Bardhë nëse i humb zgjedhjet

Hillary Clinton shprehet e shqetësuar se Donald Trump nuk do të largohet paqësisht nga posti, nëse humb në zgjedhjet e ardhshme. “Unë nuk dua t’i...

Radha kilometrike në Kakavijë, jehonë edhe në mediat italiane

Radhët kilometrike të krijuara ditët e fundit në Kakavijë, janë komentuar së fundmi edhe nga mediat italiane. Il fatto quotidiano shkruan se mbi 4000 vetura...

Situata në Kosovë vijon të jetë shqetësuese, del bilanci i 24 orëve të fundit

Situata në Kosovë, si pasojë e pandemisë vijon që të jetë shqetësuese! Autoritetet shëndetësore kanë bërë publik bilancin e 24 orëve të fundit, teksa konfirmohet...

Zvogëlohet radha e makinave në Kapshticë, pala greke nis punën me 4 sportele

Bëhet me dije se është zvogëluar radha e makinave në Kapshticë. Pala greke ka nisur të punojë me katër sportele duke përshpejtuar edhe procedurat, shkruan...