E enjte, 2 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Bamirësit shpëtojnë 4 jetë, “Fundjavë Ndryshe” pranë familjeve në nevojë

Bamirësit i janë përgjigjur thirrjeve të “Fundjavë Ndryshe”, duke ndikuar në ndryshimin e jetës së çdo qytetari që “lufton” me jetën. “Bamirësia nuk të varfëron”, duket se ka gjetur mbështetje të madhe, e çdo ditë e më shumë po faktohet se bamirësit nuk nguten të japin kontributin e tyre, të cilat shkojnë tek fëmijët e jo vetëm me nevoja të mëdha. Mësuesja nga Bilishti, Drineda Avdi ka dalë nga spitali pas transplantit të palcës. Themeluesi i “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari, njofton se asaj do i duhet edhe pak kohë që të qëndrojë në Turqi, duke i dhënë mundësi mjekëve për ta pasur në kontroll të vazhdueshëm. Ndërhyrja është kryer në muajin qershor, dhe tashmë Drineda gëzon shëndet të plotë.

“Ka shpresë

Mësuesja Drineda Avdi, pas transplantit të palcës ka dalë nga spitali dhe gjendja e saj duket e mirë. Për disa kohë do të qendroj në Turqi për të qënë në vëzhgimin periodik të mjekëve!

Faleminderit të gjithë bamirësve, faleminderit stafit mjekësor

Të shkuara Drineda!”, shkruan Arbër Hajdari në rrjetin social Facebook.

Përpos mësueses, një tjetër rast ka marrë vëmendjen e bamirësve. Bëhet fjalë për 3-vjeçarin Noel, i cili në muajin qershor u shtrua në Liv Hospital në Stamboll. Një shqiptar që jeton jashtë vendit dhuroi 70 mijë euro për Noelin. 3-vjeçari kishte pësuar trombozë në venën e gjakut të mëlçisë, dhe kishte nevojë të menjëhershme për kryerjen e transplantit të mëlçisë.

“Pas një operacioni shumë të vështirë, del me sukses Noeli

Faleminderit dhe bekime për bamirësin

Të shkuara vogëlush ”, shkruan drejtuesi i Fondacionit “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari.

Një histori suksesi është edhe për dy vogëlushet Melek dhe Noemi, të cilat kishin anomali në fundshpinë. Operacioni i Melekut është kryer në Turqi, dhe i Noemit në Itali.

“Del me sukses operacioni i Melek

Falenderime nga zemra për ju

Zoti të shëroftë vogëlushe !

Bamirësia nuk të varfëron!

Faleminderit të gjithëve ”, shprehet Hajdari.

“Lajme të mira

Del me sukses operacioni i Noemit!

Falenderime e mirënjohje për bamirësit”, njofton Arbër Hajdari.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...