E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

“Babalja”, Salianji: Më morën të pandehur se denoncova një trafikant

Ervin Salianji është shfaqur paraditen e sotme në Prokurorinë e Tiranës, pasi u mor si i pandehur, lidhur me çështjen e njohur ‘Babalja’. Në një prononcim për gazetarët, ai tha se nuk ka asnjë hetim ndaj të akuzuarve, dhe se u mor si i pandehur vetëm se bashkë me një gazetar denoncoi një trafikant droge.

“Prokuroria e Tiranës ka vendosur që të nisë një procedim si të pandehur për denoncimin e një trafikanti që mbi bazën e kallëzimit që sot nuk gjendet jam i proceduar, do ta vazhdojmë procesin.

Nuk ka pasur hetim siç duhet të kishte për drejtorin e policisë, për kreun e grupit parlamentar të PS, dhe ish ministrin e Brendshëm të shkarkuar. Më akuzojnë agjitacion në bashkëpunim me gazetarin Jetmir Olldashi. Çeshtja do të shkojë në gjykatë, dhe atje do të rrëzohet”, u shpreh Salianji.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...