E premte, 15 Janar, 2021
9 C
Tirana

Prokuroria ankimon vendimin për lirimin e ish të fejuarit të Elvana Gjatës

Prokuroria e Tiranës ankimoi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për Ervin Matën. Gjykata dha më 4 mars masën “detyrim paraqitje”, duke rrëzuar kërkesën e Prokurorisë për “arrest me burg”.

Ervin Mata, ish i fejuari i këngëtares Elvana Gjata, u dorëzua të premten (1 mars) në Policinë e Shtetit, pasi ishte në kërkim që prej 4 tetorit 2018 për vrasjen në ish-Bllok.

Hetimet për Matën janë për vrasjen e ndodhur në zonën e ish-bllokut, në lokalin “Monopol”, ku humbi jetën Fabiol Gaxha dhe u plagosën Ervis Martinaj dhe një nga shokët e tij, Eljon Hata.

Avokati i Ervin Matës është shprehur se klienti i tij u sulmua, dhe nuk shkoi të konfliktohej me palën tjetër.

Ervis Martinaj edhe pse mbeti i plagosur, ndodhet në burg për “armëmbajtje pa leje”, ndërsa Eljon Hato është liruar nga gjykata pas një garancie pasurore.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lidhëset elektorale të Ramës dhe këpucët e palidhura ende të opozitës

Nga: Lorenc Vangjeli Ka një anekdotë që ilustron për mrekulli atë që po ndodh në këtë epilog mandati. Një luan ju del papritur përpara tre...

Dua Lipa: Gjyshi nuk pranoi të ndryshonte historinë për serbët (FOTO)

Dua Lipa ka rrëfyer një pjesë të pathënë rreth familjes së saj dhe së shkuarës. Këngëtarja shqiptare me famë botërore ka folur me mjaft...

Përgjaken rrugët, makina përplas policen e rrugores

Gjatë mesditës, një makinë ka përplasur policen e rrugores e cila ishte në krye të detyrës. Një makinë me drejtues shtetasin me inicialet K.V.,...

Kur të ze çatia e shkollës

Nga: Skënder Minxhozi Ka insistuar më kot kolegu Lorenc Vangjeli, që t’i marrë një përgjigje konkrete Lulzim Bashës në lidhje me trashëgiminë që ka lënë...

Ramës nuk i del inati: Nën ujë janë Saliu, Iliri, Luli dhe Mona

Marrë shkas nga fjala e Ramës për përmbytjet, kryedemokrati Basha i ka kthyer menjëherë përgjigje, duke thënë se kryeminsitri bën propagandë me fatkeqësinë. Për...