E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Avokatja e Popullit rrëfen periudhën pas ndarjes nga Andi Bushati

Mbrëmja e të mërkurës që lamë pas iu dedikua e gjitha gruas dhe të drejtave të saj. Një nga të ftuarat, Erinda Ballanca, njëkohësisht edhe Avokate e Popullit, ka rrëfyer edhe si e ka përjetuar periudhën e pas ndarjes nga ish-bashkëshorti i saj, Andi Bushati. Ajo ka thënë se pas periudhës së ndarjes, e kishte pasur mjaft të vështirë për të jetuar vetëm.

“Kur unë kam pasur një partner, kam qenë shumë më mirë sepse kam pasur ndihma. Më duhet të them që në momentin që unë jam ndarë, unë kuptova që nuk dija të jetoja më vetëm”, ka treguar Ballanca.

“Më dukej sikur çdo veprim që kisha bërë gjatë gjithë jetës sime, më dukej sikur nuk dija të bëja asgjë. Sepse isha mësuar të isha me dikë. Por çdo gjë rimerret, sepse jeta është e bukur në mënyrat e saj”, ka përfunduar ajo.
 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...