E diel, 20 Qershor, 2021
23.5 C
Tirana

Atentat me armë zjarri në Bulqizë

Një mjet në Bulqizë raportohet se është qëlluar me armë. Të dhënat paraprake bëjnë me dije se është qëlluar me armë zjarri drejt një mjeti të shtetasit E.T.

Fatmirësisht, drejtuesi i mjetit nuk është prekur nga plumbat. Ende nuk dihen arsyet e atentatit ndaj tij.

Policia ka nisur hetimet dhe ka rrethuar zonën, ndërsa po pyetet dhe shënjestra e këtij atentati për dyshime apo konflikte të mëparshme. Gjithashtu janë ngritur postoblloqe për të kapur autorët e dyshuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Filmi “Pa vend” dërgon Kosovën në Kanë. A mund ta fitojë “Palmën e Artë”?

Me shumë pak përkrahje nga institucionet e Kosovës, por me një punë dhe vullnet të madh, filmi “Pa vend”, i regjisorit Samir Karahoda do...

Euro 2020/ Itali-Uells, 18:00, Mançini me rrotacion, Verrati pritet titullar

Dy fitore në Romë rezultuan në kualifikimin e Italisë si dhe zgjatjen e serisë së tyre të fitoreve rradhazi në dhjetë, ndërsa sonte mund...

Si shkoi realisht samiti Bajden-Putin?

Nga Francesca Salvatore Takimi i së mërkurës midis Xho Bajden dhe Vladimir Putinit ishte shumë i kujdesshëm. Megjithëse ka nga ata si Metju Rojanskit, drejtor...

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 20 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport: Mançini, je të gjithë ne! Rotacion tek kombëtarja, nga Beloti tek Verrati Corriere dello Sport: Soliditet axurr, Italia tashmë e kualifikuar:...