E enjte, 4 Qershor, 2020
27 C
Tirana

“Atë punë kanë ata, qajnë ditën dhe qeshin natën”, Balla nuk ia përton opozitës

Më të lexuarat

“Do të takohemi sërish nesër”, Yuri Kim flet pas konsultimeve me Këshillin Politik

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka reaguar për mediat në lidhje me konsultimet e kryera me anëtarët e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Ambasadorja tha...

Pagat e Luftës, Rama: Një lajm i mirë

Kryeministri Edi Rama sapo ka ndarë një mesazh me qytetarët lidhur me Pagat e Luftës. Kreu i Qeverisë njofton se ka kaluar 30 mijëshin numri...

“Hajn!” Incident gjatë fjalimit të Thaçit, arrestohet një qytetar

Pak më herët, gjatë fjalimit të Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi në oborrin e Kuvendit, ndodhi një incident. Një qytetar filloi të ulëriste kundrejt Presidentit...

“Do ketë marrëveshje për Reformën Zgjedhore”/ Hajdari komenton sjelljen e ambasadores së SHBA

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka komentuar situatën politike në vend dhe negociatat për Reformën Zgjedhore. I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, Hajdari u...

Bylykbashi dhe Vasili bëjnë lëvizjen e radhës

Përfaqësuesit e opozitës, u janë drejtuar selisë blu pak çaste më parë. Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili do të mbajnë një takim me kryedemokratin...

Rama mbron 15-vjeçaren, 1 vit më parë publikoi identitetin e prindërve të 13-vjeçares së përdhunuar

Deputeti i opozitës Halit Valteri, propozoi sot në Kuvend rikthimin e dënimit me vdekje për përdhunuesit. Ai iu referua rastit të abuzimit të një...

VIDEO/ Pyetja e gazetarit lë pa fjalë për 20 sekonda kryeministrin kanadez

Së fundmi është bërë virale një video, ku shfaqet kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau, i cili qëndron më shumë se 20 sekonda pa iu...

Roja 65-vjeçar abuzoi me të miturën, shkarkohet drejtori i shkollës

Ngjarja e rëndë që ndodhi në Babrru të Kamzës, ku 65-vjeçari Abaz Doku abuzoi seksualisht me një të mitur (15 vjeç), ka tronditur mbarë...

“Do t’i dalim zot këtij vendi”, Hoti flet për herë të parë si kryeministër

Pas seancës së jashtëzakonshme, kryeministri i ri, Avdullah Hoti, ka thënë se në Kuvend e presin nisma të reja ligjore dhe plot punë. Prioritet...

Shembja e TK/ Rama: Pseudoteatri ishte shpikje e fantazisë politike

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social Facebook shprehet se Teatri Kombëtar ishte shpikje e fantazisë politike. Gjithashtu, Kreu i Qeverisë e cilësoi...

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, është shprehur në një prononcim për mediat se shembja e godinës së Teatrit Kombëtar, ishte e duhura. Balla ka hedhur akuza për opozitën, të cilët sipas tij, qajnë ditën dhe qeshin natën. Madje ai tha më tej me ironi se ata atë punë kanë. Ku protestojnë jo për qytetarët, por për qëllimet e tyre partiake.

“Më në fund ne jemi gati për ti dhuruar Shqipërisë një Teatër, siç i ka hije. Për të gjithë ata që qajnë ditën e qeshin natën, doja ti thoja që ish-godina u nis si kazermë dhe nuk i bënte nder askujt.

Ashtu si në 100 vjetorin e Tiranës kryeqytet, janë bërë shumë ndërtime, godina. Para 3-4 vitesh protestohej nga ana opozitës kundër parkut të lojërave dhe stadiumit. Këta këtë punë kanë.

Lexo edhe :   Çështja e CEZ/ Balla kërkon përjashtimin e gjyqtares: Ka miqësi me Berishën

Së pari, lidhur me referendumin në demokraci, populli lëviz me përfaqësim. Nëse do kishte pasur një kërkesë me referendum, do të ishte mirë. Shqiptarët ta dinë një herë e mirë se Luli dhe Monika po ta kishin hallin te Teatri, do flinin aty. Ju lutem, në demokraci vendos  shumica. Ajo që ka rëndësi është se ne jemi në 100-vjetorin e Tiranës dhe Tirana ka nevojë për ndryshime. Ditën e diel është ekzekutuar një vendim ligjor, dhe Parlamenti Europian është mbledhur online”, tha Balla.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Të fyer për përjashtimin nga negociatat”, opozita parlamentare letër ambasadorëve

Opozita parlamentare i ka dërguar një letër ambasadores së SHBA-ve, Yuri Kim, e cila ka marrë rolin e negociatores kryesore mes palëve politike në...

“Ndaloni transmetimin e këngëve të Dua Lipës”, Izraeli nënshkruan peticionin

Në Izrael është ngritur një peticion, duke kërkuar që këngët e Dua Lipës të ndalohen në radio. Kjo për arsye se këngëtarja me origjinë shqiptare...

Shkatërrohet banda kriminale në Itali, në mesin e të arrestuarve edhe një 35-vjeçare shqiptare

Policia italiane ka shkatërruar një bandë kriminale në fushën e trafikut të prostitucionit. Mediat italiane bëjnë me dije në pranga kanë rënë 9 persona. Mes...

EMRI/ Klea Huta dhe Elgit Doda bëhen prindër për herë të parë

Moderatorja e njohur, Klea Huta ka sjellë në jetë djalin e saj ditën e sotme. Lajmin e ka bërë vetë të ditur Klea, me...

Politikani maqedonas thyen masat e koronavirusit, kapet ‘mat’ në një lokal të mbyllur

Lideri i opozitës në Maqedoninë e Veriut, Hristijan Mickoski është kapur nga Inspektoriati Shëndetësor në një lokal të mbyllur me disa miq. Sipas akteve normative...
WhatsApp KONTAKTO TT