E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Gjykata jep masën e sigurisë për qytetarët e arrestuar në protestë

Gjykata e Tiranës ka dhënë së fundmi masën e sigurisë për qytetarët e arrestuar gjatë protestës për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar.

Gjykata dha masën e sigurisë “arrest shtëpie” deri më datë 3 qershor për Erik dhe Endrit Mërtirin, ndërsa është caktuar masa e sigurisë “detyrim paraqitje” për Bojken Abazin, Kastriot Qemën, Romeo Lilon, Ledion Xhoxhajn, Burim Taficilën dhe Sokol Ndojën.

“Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit” e mbështetur nga opozita pritet të protestojë përsëri sot në orën 17:30.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Range Rover” plot me emigrantë të paligjshëm, pranga dy të rinjve në Devoll

Dy persona u vunë në prangat e policisë, pasi iu kapën  në afërsi të fshatit Vishocicë, Devoll, duke transportuar 13 emigrantë të paligjshëm kundrejt...

‘Karlo Bolino do të zhdukte kasetën e vrasjeve’/ Artan Hoxha zbardh 21 Janarin

Nga: Artan Hoxha Kisha vendosur të mos merresha më me të, sepse më kishte futur aq miq, botues, biznesmenë, politikanë që të heshtja (ti e...

Horoskopi 23 janar 2021, parashikimi i yjeve për ju

Dashi Kjo e shtunë do i gjejë të lindurit e kësaj shenje, nën dominimin e nervozizmit, i cili do të jetë i shtrirë në të...

Lejuan ndërtime pa leje, pranga dy zyrtarëve të Bashkisë së Kamzës (Emrat)

Dy punonjësit e Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit në Bashkinë Kamëz kanë rënë në prangat e policisë pasi kanë shpërdoruar detyrën. Në kuadrër të operacionit...

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...