E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Ardi Veliu me “dorë të hekurt”/ Turisti nga Kosova: U detyrova të firmosja sikur e gjeta telefonin e vjedhur

Një turist nga Kosova ka dhënë disa detaje në një intervistë për ‘Klan Kosova’, lidhur me faktin që u vodh teksa po pushonte në Durrës.

Mensur Hyseni pretendon se jo vetëm që është shpërfillur nga policia, por është kërcënuar prej tyre, duke e detyruar të firmosë një dokument, ku pranonte se e ka gjetur telefonin e humbur.

“Mendohuni mirë ku e leni lënë telefonin. Nëse del kallëzim i rremë, atëherë do të shkoni në burg”, dëgjohet duke thënë polici.

Rastin e ka denoncuar edhe tek autoritetet në Kosovë, të cilat e kanë njoftuar se do t’ia referojnë çështjen policisë së Shqipërisë.

Për ngjarjen reagoi Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu, duke marrë masën disiplinore të pezullimit nga puna për policin, protagonist të kërcënimit.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka pezulluar nga detyra punonjësin e Policisë së Komisariatit të Policisë Durrës, për komunikim jo etik me pushuesin nga Kosova.

I vodhën telefonat, pezullohet polici që e kërcënoi me burg turistin kosovar (video)

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës

Dje, Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi rihapjen e hetimeve për tragjedinë e "Gërdecit". Nga ana tjetër, ambasadorja...

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...