E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

“Anulojeni ose do të nxis fansat”, Noizy kërcënon këngëtarin serb

Këngëtari Rigels Rajku, i njohur nga të gjithë si Noizy, ka reaguar kundër ardhjes së këngëtarit serb, Goran Bregoviç, në Festivalin e Birrës në Korçë. Këngëtari serb, që dikur iu këndonte ushtarëve vrasës serbë për masakrat që bënin kundër shqiptarëve të Kosovës, është i ftuar si mysafir special në festivalin që mbahet çdo vit në Korçë.

Duke marrë shkas nga ky zhvillim, Noizy ka kërcënuar me dhunë nëse Goran Bregoviç vjen e këndon në Shqipëri.

“Anulojeni atë ose do të nxis fansat, ashtu siç nxiti ai në luftën e Kosovës, shishe birra kokës çuna e dini vet ju”, ka shkruaj ai në Insta Story. “Shishet plot, jo bosh se desh harrova”, shprehet më tej ai.

Noizy thotë se Dua Lipa është një personazh mjaft i dashur për shqiptarët, dhe se e njeh gjithë bota. Ndaj zgjedhja ideale do të ishte ajo.

“Dua Lipa ësht këtej… plus e njeh e gjithë bota… thirreni atë”, përfundoi ai.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

FSHF i nxori audio-përgjimin, Veliaj: U qëndroj një për një atyre që kam thënë!

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas publikimit të audio-përgjimit të publikuar sot nga Federata Shqiptare e Futbollit, në të cilën...

1100 mësues të infektuar, Ministrja e Arsimit flet për mbylljen e shkollave

Aktualisht në Shqipëri janë 1100 mësues të konfirmuar me Covid-19, dhe 1600 nxënës. Përpos situatës së rënduar me pandeminë, shtohet edhe frika për gripin...

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...