E martë, 23 Shkurt, 2021
11 C
Tirana

Ambasadorët zbarkojnë në zyrën e ministrit Lleshaj

Vetëm pak minuta më parë nga ministria e Brendshme bëjnë me dije se ministri Lleshaj po zhvillon një takim me ambasadorët më të rëndësishëm në vend. Mësohet se në zyrën e Lleshaj kanë mbërritur ambasadori i BE-së, Luigi Soreca, e ngarkuara me punë e SHBA-së Leyla Moses Ones dhe ambasadori i Britanisë së Madhe Duncan Norman.

29 vite pas themelimit/ PD shpresë për shqiptarët, apo sërish e keqja me e vogël

Ende nuk ka asnjë të dhënë për arsyen e këtij takimi apo nëse ishte i skeduluar ose jo. Pritet që në orët në vijim të zbardhen detaje mbi çfarë është diskutuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha: Taksa e sheshtë 9%, çlirim për financat e sipërmarrjes shqiptare

''Ulja e taksës nga 15 në 9% do të jetë një çlirim i jashtëzakonshëm për financat e sipërmarrjes shqiptare. Më shumë para mbeten në...

Brataj vaksinoi shoferin personal? Urgjenca Kombëtare reagon pas akuzave

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore ka reaguar sot pas lajmit të publikuar në rrjetet sociale për vaksinimin e një shoferi të këtij institucioni. QKUM shprehet...

Detaje të reja për vdekjen e Maradonës, hetuesit përfshijnë dhe dy të dyshuar

Në hetimin për vdekjen e Diego Armando Maradonas janë përfshirë edhe dy të dyshuar të tjerë. Ata janë Nensi Forlini, ekzekutive e kompanisë së...

Vrasja e dyfishtë për drogë në Malësi të Madhe/ Mbyllen hetimet për babë e bir

Pesë muaj nga vrasja e Vilson Çutajt dhe Klemend Pepajt në Malësi të Madhe, Prokuroria e Shkodrës ka mbyllur hetimet duke gjetur vetëm një...

Koronavirusi/ Më shumë të shëruar se të infektuar, por kurba mbetet e lartë

Kurba e koronavirusit vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.021 raste të reja, nga 3.258 testime të...