E premte, 5 Qershor, 2020
13 C
Tirana

Akuzohen për një seri vjedhjesh, arrestohen dy të rrezikshmit nga Lezha

Më të lexuarat

Pagat e Luftës, Rama: Një lajm i mirë

Kryeministri Edi Rama sapo ka ndarë një mesazh me qytetarët lidhur me Pagat e Luftës. Kreu i Qeverisë njofton se ka kaluar 30 mijëshin numri...

Shtimi i rasteve në Maqedoninë e Veriut/ Policia: Do të hyjmë nëpër shtëpi

Maqedonia e Veriut ka ngritur alarmin pasi numri i rasteve të infektimeve është rritur sërish. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, në vendin fqinj...

Rama bën premtimin e madh për bizneset e vogla

Kryeministri Edi Rama ka bërë një premtim të madh sa i përket bizneseve të vogla. Gjatë intervistës së tij në emisionin “Opinion”, Rama deklaroi se...

“Do ketë marrëveshje për Reformën Zgjedhore”/ Hajdari komenton sjelljen e ambasadores së SHBA

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka komentuar situatën politike në vend dhe negociatat për Reformën Zgjedhore. I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, Hajdari u...

Rama mbron 15-vjeçaren, 1 vit më parë publikoi identitetin e prindërve të 13-vjeçares së përdhunuar

Deputeti i opozitës Halit Valteri, propozoi sot në Kuvend rikthimin e dënimit me vdekje për përdhunuesit. Ai iu referua rastit të abuzimit të një...

Thirri ‘o hajna’/ Truprojat e Thaçit dhunojnë aktivistin (VIDEO)

Një qytetar është dhunuar e situata është agravuar më tej, pasi gjatë konferenës së presidentit Thaçi ai tha ‘o hajna’. Kaq ka mjaftuar, që...

Ulen ndjeshëm rastet e të infektuarve në vend/ Ja si paraqitet situata 24 orët e fundit

13 raste të reja të prekur me COVID-19 janë identifikuar në 24 orët e fundit. Me të dhënat e fundit, Ministria e Shëndetësisë njoftoi...

Tirana ‘vatër e nxehtë’ e COVID-19, infektohen 3 mjekë të tjerë

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 13 raste të reja me koronavirus, 11 prej të cilave në Tiranë. Mes të infektuarve janë edhe...

Derdhet aksidentalisht 20,000 ton naftë, Putin shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në qytetin arktik të Norilskit, pasi janë derdhur aksidentalisht 20, 000 ton naftë. Mediat e...

Shkollat, ‘çerdhe’ të abuzimeve/Shahini: Më gjeni një grua që s’është ngacmuar një herë seksualisht

Pak ditë më parë, u bë publik rasti i një 15 vjeçareje e cila u përdhunua nga roja e shkollës. Ky rast tërhoqi vëmëndjen...

Policia ka arrestuar dy të rinj nga Lezha të cilët ishin shpallur në kërkim, pasi dyshohen të jenë autorët e një sërë vjedhjeve.

Në pranga kanë rënë shtetasit E. U.,19 vjeç dhe E. C.,16 vjeç. Ata në bashkëpunim me njeri-tjetrin, janë autorë të disa vjedhjeve të ndodhura gjatë muajit janar. Dy të rinjtë akuzohen për veprat penale “Moskallëzimi i krimit” dhe ”Vjedhja”, e kryer në bashkëpunim, për të cilën parashikohet dënimi deri në 5 vite burg.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Lezhë, në vijim të punës për parandalimin dhe zbulimin e vjedhjeve të banesave, lokaleve, makinave dhe serviseve, si rezultat i një pune profesionale për kapjen dhe ndalimin e personave që janë të përfshirë në vepra kriminale të vjedhjes, bënë të mundur kapjen dhe ndalimin e shtetasve:

– E. U.,19 vjeç dhe E. C.,16 vjeç, banues në Lezhë.

Në bazë të hetimeve dhe të provave materiale të grumbulluara nga grupi hetimor rezulton se shtetasit e lartpërmendur, në bashkëpunim me njeri-tjetrin, janë autorë të disa vjedhjeve të ndodhura gjatë muajit janar, konkretisht:

-Më datë 25.01.2020 kanë vjedhur në një servis, në autostradën Lezhë-Milot, disa vegla si: pistoletë e madhe ajri e gomisterisë, 3 pistoleta ajri të vogla, 2 gurë fresibël dhe 2 trapanë, me vlerë rreth 2500 euro.

Lexo edhe :   “Përpiqej të na prekte”, detaje të reja tronditëse për monstrën e Babrrusë

-Më datë 14.01.2020 kanë vjedhur në ambientet e Kryqit të Kuq në Lezhë disa artikuj ushqimorë.

Më datë 14.01.2020, në lagjen “Besëlidhja”, Lezhë, kanë thyer xhamin e makinës tip “Opel”, në pronësi të shtetasit Gj. F., me qëllim për të vjedhur.

-Më datë 04.01.2020 kanë vjedhur me thyerje dyqanin e firmës Brunes Sh. P. K., ku kanë marrë serverin e kamerave të vëzhgimit dhe një celular.

Lexo edhe :   Zjarr në vilën 4-katëshe, policia jep detajet

Materialet i kanë kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprat penale “Moskallëzimi i krimit” dhe ”Vjedhja”, e kryer në bashkëpunim, për të cilën parashikohet dënimi deri në 5 vite burg.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama bën premtimin e madh për bizneset e vogla

Kryeministri Edi Rama ka bërë një premtim të madh sa i përket bizneseve të vogla. Gjatë intervistës së tij në emisionin “Opinion”, Rama deklaroi se...

Rama sqaron pse nuk pranoi qeveri teknike

Kryeministri Edi Rama ka komentuar kërkesën e PD-së për krijimin e një qeverie teknike për menaxhimin e zgjedhjeve. I ftuar në emisionin “Opinion”, Rama e...

Do e miratojë Reformën Zgjedhore pa pëlqimin e opozitës? Përgjigjet Rama

Kreu i qeverisë, Edi Rama është shprehur se nuk do të presin pafund që opozita të japë pëlqimin për miratimin e Reformës Zgjedhore. I ftuar...

“Zgjedhorja”/ Rama: Nënkryetari i KQZ-së do të zgjidhet nga PD

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar mënyrën se si do të funksionojë implementimi i sistemit biometrik të identifikimit. I ftuar në emisionin “Opinion”, Rama tha se...

Refoma Zgjedhore/ Rama flet për identifikimin biometrik

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me ngërçin e krijuar lidhur me Reformën Zgjedhore. I ftuar në emisionin “Opinion”, Rama tha se mazhoranca ka...
WhatsApp KONTAKTO TT