E premte, 30 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

arreston

Ishte shpallur 9 herë në kërkim, arrestohet “makthi” i banorëve të Durrësit

Policia e Shijakut ka arrestuar ditën e sotme Petrit Lazerin, i cili ishte shpallur në kërkim për plot nëntë herë. Gjatë kontrollit, policia i ka...

Plagosi 17-vjeçarin në Sukth, kapet pas dy orësh autori

Pas dy orësh kërkim nga policia, është bërë i mundur arrestimi i autorit që plagosi 17-vjeçarin pas një sherri në Sukth. Bëhet me dije se...

EMRI/ Arrestohet 34-vjeçari që ekzekutoi Emiljano Ramazanin dhe Regis Runajn

Një 34-vjeçar ka rënë sot në prangat e policisë, pasi akuzohet se është porositësi dhe ekzekutuesi i dy vrasjeve të ndodhura në muajin korrik...

Transportuan 25 emigrantë të paligjshëm, arrestohen dy persona

Policia ka arrestuar sot dy persona që po përpiqeshin të kalonin në mënyrë klandestine 25 emigrantë. Ndalimi i këtyre dy personave u bë në aksin...

Arrestohen 13 persona në Tiranë, mes tyre edhe një 17-vjeçare

Policia e Tiranës ka arrestuar 13 persona, të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale. Mes të arrestuarve është edhe një 17-vjeçare, të cilës i...

6 mijë euro ryshfet, SPAK arreston gjyqtaren e njohur që rrëzoi zgjedhjet e 30 qershorit në Durrës

SPAK ka vënë në pranga gjyqtaren e Durrësit, Mimoza Margjeka. Pas hetimeve të SPAK, mësohet se Margjeka akuzohet për korrupsion. Shtetasit Nejton Bali, Klaudjo...

Kanosën 40-vjeçarin për t’i marrë 500 mijë lekë, arrestohen dy persona

Policia ka arrestuar dy persona në Pogradec, pasi akuzohen për veprën penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes për dhënien e pasurisë”. Sipas policisë në pranga...

Qëlloi një polic dhe u “arratis”, arrestohet i shumë kërkuari në Elbasan

Një person i shumë kërkuar nga Policia e Shtetit është vënë në pranga ditën e sotme. Policia e Elbasanit e kishte pikasur Dhimitër Bibën në...

Po transportonte 34 shtetas të huaj nga vendet e treta, arrestohet 40 vjeçari

Një 40-vjeçar është arrestuar nga Policia e Elbasanit, pasi u kap duke transportuar 34 shtetas të huaj nga vendet e treta. Arrestim i këtij shtetasi...

Shkelën rregullat/ Arrestohen 6 persona në Lezhë, 32 të tjerëve iu hiqet patenta

Policia e Lezhës njofton se ka arrestuar gjashtë persona për shkak se kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Përmes një deklarate për shtyp, policia sqaroi...

Të fundit

“Priten pasgoditje në 48 orët e ardhshme”, sizmiologu grek paralajmëron banorët

Pas tërmetit të fortë 6.6 ballë në Turqi, priten edhe paslëkundje të tjera. Kjo është paralajmëruar nga sizmiologu i njohur grek, Vassilis Papazachos. Ai...

Ç’duhet të dini mbi Kolegjin Zgjedhor, që zgjedh presidentin e SHBA-së

Deri më tani, shumica e kandidatëve presidencialë që kanë fituar votën e Kolegjit Zgjedhor, kanë fituar dhe presidencën. Por pse u vendos një sistem...

Meta: Thellësisht i tronditur nga tërmeti që goditi Greqinë dhe Turqinë

Presidenti Meta, ka reaguar me anë të një mesazhi për situatën e vështirë që po përjeton Turqia pas tërmetit shkatërrimtar 6.6 ballë. Meta shprehet...

“Në Izmir ka shumë shqiptarë”/Ambasadori Robo flet për tërmetin shkatërrues

Ambasadori i Shqipërisë në Turqi, Kastriot Robo, teksa foli për tërmetin shkatërrimtar në Turqi, tha se ende nuk dihet sa persona ka të lënduar....

Pamje apokaliptike/Tërmeti rrëzon pallatet në Turqi (FOTO-VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm në Detin Egje ka tronditur Turqinë dhe Greqinë. Mediat turke kanë shfaqur pamje të rrënojave të një ndërtese shumëkatëshe në...