E premte, 10 Korrik, 2020
29 C
Tirana

Aktorja rrëfen 30 sekondat e tmerrit: U përqafova me prindërit. Dera nuk hapej

Më të lexuarat

“Unë kryeministër e ai president”, Rama thumbon Bashën

Përgjigjet e kundërpërgjigjet ndërmjet Ramës dhe Bashës nuk kanë fund. Pasi kryedemokrati zbuloi prapaskenat, lidhur me ofertën që i kishte ardhur nga ndërmjetësues të...

“Çdo veprim i njëanshëm do të përbënte prishje të marrëveshjes”, PD i përgjigjet Ramës

Partia Demokratike i ka kthyer përgjigje ftesës së kryeministrit Rama, i cili u shpreh i gatshëm për të arritur konsensus me opozitën jashtë parlamentare....

Nga marrëveshja me Turqinë tek Konventa e Aarhusit, Meta dekreton 3 ligjet e rëndësishme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme 3 ligje të parlamentit. Kreu i shtetit ka dekretuar shpalljen e ligjit “Për ratifikimin e...

“U rrah nga shokët e skuadrës”, reagon lojtari rumun i Partizanit

Qendërmbrojtësi rumun i Partizanit, Deian Boldor, ka reaguar pas lajmeve që qarkulluan sot në media se ai ka pësuar nga shokët e tij të...

Ngjela: Me lista të hapura, Sokol Olldashi e rrëzon sërish Bashën nga PD

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, shprehet se korrupsionit të lartë shtetëror po i vijnë tre kërcënime: reforma në drejtësi, reforma antikorrupsion dhe reforma e...

Pandemia/ Italia mbyll kufijtë me 13 vende

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, ka publikuar listën e 13 vendeve me të cilat Italia do të mbyllë kufijtë. Në listën e publikuar nga...

Ishte shpallur i humbur, kryebashkiaku gjendet i pajetë në një mal

Kryebashkiaku i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Park Won-soon, është gjetur sot i pajetë nga policia pak orë pasi u shpall i humbur. Ishte vajza...

Ndihen lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Paraditen e sotme janë ndjerë lëkundje tërmeti në Ersekë. Tërmeti ishte me magnitudë 3.2 të shkallës rihter. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë rreth 18...

Shqipëria do të mbyllet sërish? Rama flet për gjendjen kritike në vend

Rama foli sot në konferencën për mediat, në lidhje me situatën e rënduar nga koronavirusi. Pyetja që bëjnë më shpesh qytetarët lidhet me faktin...

Xhemi Shehu largohet nga “Top Channel”

Moderatorja simpatike e ekranit, Xhemi Shehu, është larguar nga "Top Channel". Pak kohë më parë u përfol për një largim të mundshëm të trupës...

Aktorja e njohur Olta Gixhari ka rrëfyer momentin e tmerrshëm kur vendi ynë u godit mëngjesin e 26 nëntorit nga një tërmet me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter.

Në një lidhje ‘live’ me emisionin “Ftesë në 5”, Gixhari ndodhej në shtëpinë e prindërve të saj në Durrës. Ajo tregoi edhe çastin e tmerrshëm, kur së bashku me prindërit u përqafuan dhe niseshin të luteshin, pasi i kishin humbur shpresat se do të shpëtonin. “Dera nuk na hapej dhe menduam se aty mori fund çdo gjë”, tha Gixhari.

Aktualisht, aktroja ka braktisur shtëpinë, ndërsa se do kthehet vetëm atëherë kur ekspertët të thonë nëse është apo jo i banueshëm.

“Më besoni që për fatin tuaj të mire, padyshim që e keni ndjerë shumë edhe ne Tirane por ju nuk e keni idenë se cfarë ka ndodhur atje, të gjithë durrsakët janë në një fazë…këto ditë kam kaluar shumë në Durrës, unë dje erdha jashtë shtetit.

Une ndodhem tani larg shtepise sime por ate nate te tmerrshme isha ne Durres me familjen time, nate e zeze, por nga njera ane them shyqyr qe u ndodha atje se isha nje krah shume i forte per prinderit e mi se do ishin vetem. Ka qene nje situate shume e veshtire nje tragjedi shume e madhe. Fatmiresisht une dhe familja ime gezojme shendet te mire, shtepine e kemi braktisur, kemi ikur nga frika dhe sdo shkelim ne ate ndertese deri sa ekspertet te na thone eshte apo jo i banueshem.

Lexo edhe :   Durrës/ Përfshihen nga flakët 3 shtëpi të vjetra

Gjate atyre sekondave dritat u prene, na binin gjera ne koke, ne trup dhe na bllokuan deren e jashtme. Mua me ra gjithe dollapi i kepuceve qe eshte sa faqe e murit, na bllokoi deren, gjunjet i kemi te nxire, demtimi i madh eshte psikologjik, kemi pesuar shok.

Lexo edhe :   Durrës/ Përfshihen nga flakët 3 shtëpi të vjetra

Momenti me i tmerrshem ishte kur te tre u perqafuam dhe nisem te luteshim, ishte si dorezim, dera nuk na hapej dhe menduam se aty mori fund çdo gjë. Ishte terr, nuk kuptoja pse po rrezohesha. Zhurmat ishin shume te medha, ne banojme edhe ne kat te shtate dhe zbritja e shkalleve zbathur ishte nje tmerr me vete”, rrëfeu Olta Gixhari.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Britania e Madhe me protokoll të ri, nis testimet derë më derë

Autoritetet britanike kanë nisur një protokoll të ri, duke testuar banorët në zonat më të rrezikuara në shtëpitë e tyre. Nga kjo e premte ka...

Balla komenton raportin e Komisionit Evropian

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka komentuar përfundimet e raportit të KE-së, duke i cilësuar ato pozitive për vendin tonë. Përmes një...

Dëmet reale për Lulzim Bashën nga hapja e listave

Nga Mero Baze Përpara zgjedhjeve të gjithë përpiqën të krijojnë një fabulë për fitoren e zgjedhjeve, ndërsa Lulzim Basha përpiqet gjithnjë të bëjë gati një...

“Njëri Kryeministër dhe tjetri President”/ Rama sqaron të vërtetën e ofertës për Bashën

Kryeministri Edi Rama ka folur sërish lidhur me akuzat e bëra më herët sot nga kreu i PD-së, Lulzim Basha. Në deklaratën e sotme për...

U kërkoi të mbanin maskë, shoferi i autobusit humb jetën nga të rrahurat e të rinjve

Një 59-vjeçar i cili punonte si shofer autobusi në Francë ka humbur jetën, pasi u rrah nga një grup pasagjerësh që refuzuan të mbanin...