E mërkurë, 20 Janar, 2021
3 C
Tirana

Aktori i famshëm jeton me 102 $ në muaj, do dhurojë pasurinë për bamirësi

Pas Jackie Chan, ai është aktori i dytë aziatik më i famshëm në botë. Ka luajtur në shumë filma përkrah aktorëve më të njohur të Hollivudit.

Falë karrierës së suksesshme, aktori 65-vjeçar nga Hong Kongu, Chow Yun-Fat ka aktualisht një pasuri prej 714 milionë dollarësh.

E megjithatë ai bën jetën e një kinezi të thjeshtë, duke harxhuar vetëm 102 dollarë në muaj.

Kjo pasi synon që gjithë pasurinë e tij ta dhurojë për bamirësi. Chow jeton në një nga metropolet më të mëdha të botës. Por e bleu smartfonin e tij të parë vetëm në vitin 2018, pasi iu prish telefoni i tij i vjetër, Nokia, që e kishte përdorur për 17 vite.

“Ëndrra ime është të jem një njeri i lumtur dhe normal. Gjëja më e vështirë në jetë s’ka të bëjë me shumën e parave që fiton, por si ta jetosh pjesën tjetër të jetës i qetë dhe i lumtur”, thotë Chow.

Ai përdor shpesh transportin publik, dhe shkon në dyqanet me ulje për të blerë rroba. “Unë nuk i vesh rrobat për të tjerët. Nëse mendoj se një rrobë është e rehatshme, atëherë ajo është mjaft e mirë për mua”, thotë Chow.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Pasuria e Ditmir Bushatit/ Ish-ministri nuk justifikon huan prej 20 mijë eurosh

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...