E shtunë, 22 Janar, 2022
-2.5 C
Tirana

Etiketa

aktor

“Si jemi gjallë pas xhirimeve në ato kushte”, Reshat Arbana nxjerr të pathënat

Reshat Arbana është pa dyshim një nga aktorët më të mëdhenj shqiptarë. Ka realizuar rreth 40 role, shumë syresh të paharrueshëm. Kur ishte fëmijë,...

Detaje nga tragjedia në sheshxhirim, ja kush ia dha armën e mbushur aktorit

Arma që aktori Alec Baldwin qëlloi gjatë xhirimeve duke vrarë një grua, iu dorëzua atij nga një ndihmës regjisor, i cili i tha se...

Pamje të rënda/Aktori vdes në skenë, e zë poshtë platforma e aktit

Ky është momenti kur një aktor që performonte në Teatrin e famshëm Bolshoi të Rusisë, u vra nga një pjesë e grupit ndërsa auditori...

Aktori i njohur turk shuhet në moshën 76-vjeçare

Aktori i mirënjohur turk, Metin Çekmez, ka ndërruar jetë në Spitalin Shtetëror Aydın Atatürk, pasi po luftonte me kancerin. Aktori veteran, i cili luftoi kancerin...

Aktori me origjinë shqiptare, Jim Belushi kërkon divorcin pas 23 vitesh martesë

Aktori me origjinë shqiptare Jim Belushi, do të ndahet nga bashkëshortja e tij. Ai ka bërë kërkesën për divorc nga gruaja Jennifer Sloan pas...

Humbje e madhe/ Ndahet nga jeta aktori dhe regjisori i njohur Pirro Mani

Arti shqiptar është në zi, pasi ka ndërruar jetë në moshën 89-vjeçare aktori dhe regjisori Pirro Mani. Një prej “korifenjtë” e kinematografisë shqiptare, ka...

Arti shqiptar në zi/ Ndërron jetë në moshën 78-vjeçare aktori, Andon Qesari

Është ndarë sot nga jeta në moshën 78-vjeçare, aktori Andon Qesari me titull “Artist i Merituar”. Qesari u nda nga jeta pas një sëmundjeje...

“Është stresuese dhe rraskapitëse”, Mr. Bean merr vendimin drastik

Aktori 66-vjeçar Rowan Atkinson, i mirënjohur në mbarë botën falë rolit Mr. Bean, ka deklaruar së fundmi se ai rol është ‘stresues dhe rraskapitës’,...

Një tjetër humbje e madhe, ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar

Një tjetër lajm i hidhur për artin shqiptar. Aktori i njohur i Teatrit Kombëtar, Xhemil Tagani është ndarë nga jeta në moshën 76-vjeçare. Tagani kreu...

S’do ta besoni sa do paguhet Can Yaman për 1 episod të ‘Sandokan’

Aktori i njohur turk me origjinë shqiptare, Can Yaman, do të marrë rolin e “Sandokan” në serialin e ri të producentëve italian. Mediat turke...

Të fundit

Rugova, princ i lirisë Dardane!

Kushtuar Abrahamit Arbëror, Atit të Kosovës, Gandit të Ballkanit, Presidentit Historik të Kosovës Dr. Ibrahim Rugova. Zemra e Ibrahim Rugovës pushoi së rrahuri, pulsi dhe...

Rrëfimi i Bamir Topit për 21 Janarin: Mazhoranca dhunoi shtetin

Në masakrën e 21 Janarit 2011, humbën jetën 4 qytetarë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Sot shënohen 11 vite nga 21 Janari ku mbetën...

Berlusconi synon Presidencën

Italia është gati të zgjedhë presidentin e ri dhe synon nxisë unitetin, pas grindjeve politike. Silvio Berlusconi mendon se është i përshtatshëm për këtë...

Cili është roli i gjuhës shqipe në formimin e bashkësisë gjuhësore ballkanike

Akademik Bahri Beci Shqyrtimi i problemit të “bashkësisë gjuhësore ballkanike” si i tillë, si edhe i rolit të shqipes në formimin e bashkësisë gjuhësore ballkanike,...

Probleme me zemrën, Lefter Koka transferohet në spitalin e burgut

Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka, ka patur probleme shëndetësore, e për rrjedhojë është shtruar në spital. Burimet bëjnë me dije se ai ka shfaqur...