E enjte, 5 Gusht, 2021
29.5 C
Tirana

“Ajo i ra ballit me dorë”, Bujar Qamili tregon momentin e sikletshëm

Këngëtari i mirënjohur i skenës shqiptare, Bujar Qamili, i ftuar në “Klanifornia”, ka rrëfyer një episod të sikletshëm që i kishte ndodhur gjatë karrierës e tij.

Gjatë një vizite në qytetin e Selanikut në Greqi, Qamili tregoi se kishin shkuar për të ngrënë në një lokal, ku punonte edhe një shqiptare. Kjo e fundit kur e kishte parë, nga emocionet e shumta ia kishte ngatërruar emrin.

“Isha një rast në Selanik dhe ishte darkë vonë. Kërkonim që të hanim diçka, dhe na thanë që pak metra më andej është një lokal dhe është në banak një shqiptare. Shkuam. Kur u futëm brenda, ajo i ra ballit me dorë. Ua, ua, ka ardhur tha Ismail Qemali, Qemal Ismaili, Qamili, Bujar Qamili…”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Pasaporta e vaksinës”, një “teori konspirative” që po bëhet realitet

Një ditë më parë është konfirmuar zyrtarisht se New Yorku do të lejojë vetëm të vaksinuarit në bare, palestra e aktivitete argëtuese. Lajmi është...

Llogari bankare për të pastruar paratë, si e zbuloi FBI-ja 74-vjeçaren

S’janë të paktat rastet kur shtetasit e huaj strehohen në Shqipëri për t’iu shmangur drejtësisë në vendet ku janë rezident. Shtetasja amerikano-kanadeze, Lyda Harris,...

“Për lexim gjatë gushtit”

Nga: Skënder Minxhozi Ka qenë një kohë kur nxënësve ju jepej, gjatë pushimeve verore, një listë me libra për t’i lexuar. Atij brezi që e...

Kursi i këmbimit/Rritje e lehtë e euros, dollarit dhe paundit

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e euros, paundit britanik,  dollarit dhe frangës zvicerane. Më poshtë do të gjeni...

Zhvillimet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në rajon në 24 orët e fundit 1- Profesori i shkencave politike: Forcimi i sovranitetit të Kosovës, garanton integrimin e gjithë rajonit 2-...