E shtunë, 12 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

A janë takuar Rama dhe Basha në Rinas? Reagon Partia Demokratike

Partia Demokratike ka reaguar ndaj zërave sipas të cilave, kryetari Lulzim Basha dhe kryeministri Edi Rama kanë patur një takim në sallën VIP në Rinas, ku sot u prit komisioneri për zgjerimin në Europë, Oliver Varhelyi.

Sipas PD-së, këto janë vetëm aludime dhe gënjeshtra për të mbuluar vjedhjen më të madhe të votave në historinë e Shqipërisë nga Rama-Doshi-Rakipi dhe bandat e tyre,

“Nuk ka pasur asnjë takim midis Lulzim Bashës dhe Edi Ramës. Kjo është një gënjeshtër tjetër për të mbuluar vjedhjen më të madhe të votave në historinë e Shqipërisë nga Rama-Doshi-Rakipi dhe bandat e tyre”, deklaroi Partia Demokratike.

Pas takimit me komisionerin Varhelyi, Basha dhe Rama u larguan nga Rinasi në një periudhë kohore prej 2 minutash pas njëri-tjetrit.

Ata dolën nga e njëjta derë për t’u larguar me makinat respective, duke sjellë dyshime se midis tyre ka patur një bashkëbisedim.

Pas fitores së zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit, kryeministri Rama ftoi për bashkëpunim kryedemokratin Basha, por ky i fundit nuk ka pranuar, teksa ka hedhur akuza për manipulimin e procesit zgjedhor.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   ''Mos fli gjumë''/ Trump ironizon Bidenin para takimit me Putin

Vlorë/ Po ndiqej nga policia, automjeti përplaset dhe përmbyset

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Vlorës. Mësohet se një automjet nuk ndaloi gjatë postbllokut të policisë, dhe shoferi,  në...

Ushtarët e Antikrimit s’mund t’i hidhen krimit

Nga: Preç Zogaj Drejtësia e re me bashkautorësi amerikane dhe europiane, në konceptim dhe zbatim, të cilën unë e kam mbështetur e do të vazhdoj...

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ''EURO 2020''. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me...

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...