E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

35-vjeçari me precedentë penalë ekzekutohet brenda makinës me targa të huaja

Mbrëmjen e djeshme, një atentat me armë zjarri ka ndodhur në Kodër Kamëz. Viktimë e këtij atentati ka mbetur Can Kariçi, 35-vjeç. I riu mësohet se po qarkullonte me një automjet tip “Golf 5”, në momentin kur është qëlluar nga persona ende të paidentifikuar.  35-vjeçari Can Kariçi ka qenë në lokal me miqtë e tij, ndërsa është qëlluar sapo ka hipur në automjetin tip “Golf 5” me targa të huaja.

Dyshohet se vrasja është kryer me pistoletë me silenciator

Ka dyshime se ekzekutimi është kryer me pistoletë me silenciator, pasi nuk janë dëgjuar të shtëna arme. Menjëherë pas krimit, autorët janë larguar me një mjet tip “Audi”. Kjo makinë u gjet e djegur në zonën e Institutit, pak minuta pas vrasjes. Policia ka ngritur pika kontrolli, për të bërë të mundur arrestimin e autorëve.

Viktima me precedentë penalë

35-vjeçari Can Kariçi me origjinë nga Dibra dhe banues në Bathore, rezulton me precedentë të mëparshëm penal në fushën e krimeve kundër personit, ndërsa është arrestuar edhe në Lezhë gjatë një operacioni të RENEA-s për “armëmbajtje pa leje”. Kariçit asokohe iu gjet një pistoletë tip ‘GLOCK’ dhe 16 fishekë në xhepin e xhupit. Në shkurt të këtij viti kur është arrestuar, ka qenë i dyshuar edhe për “vjedhje”. Kjo pasi në ambientet e lokalit ku u arrestua u sekuestruan edhe targa të vjedhura, që u përkisnin automjeteve të tjera. Këto targa dyshohet se do të përdoreshin në ngjarje kriminale. Bashkë me të, në atë periudhë u shoqëruan edhe pesë persona të tjerë.

Vrasja në Kodër Kamëz/ Makina e djegur me targa të huaja, brenda saj një automatik 

Makina e djegur në Institut që dyshohet se u përdor nga autorët është me targa të huaja. Po verifikohen nëse targat janë regjistruar në ndonjë shtet. Në brendësi të saj u gjet një armë zjarri kallashnikov.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...