E premte, 15 Janar, 2021
9 C
Tirana

21 kg drogë në formë çokollate, pranga 5 personave në Lushnje

Pesë persona kanë rënë në pranga në Lushnje, pasi u kapën në flagrancë me një sasi prej 21 kg kanabis në formë çokollate.

Operacioni antidrogë i koduar “VAZHDIMËSIA” u finalizua me sukses pas një hetimi disa mujor.

Njoftimi i policisë:

Durrës

Finalizohet operacioni antidrogë i koduar “VAZHDIMËSIA”

Operacioni nga DVP Durrës, Prokuroria dhe Forca e Posaçme Operacionale e PSH.

Sekuestrohen rreth 21 kilogramë lëndë e dyshuar narkotike në formë çokollate, në pranga 5 persona

Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në DVP Durrës në bashkëpunim me Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës dhe Forcën e Posaçme Operacionale të Drejtorisë Përgjithshme të Policisë së Shtetit, pas  një hetimi disa mujor finalizoi me sukses operacionin policor të  koduar “VAZHDIMËSIA”.

Si rezultat u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

A.Ç., 53 vjeç,

G.K., 38 vjeç,

I.K. 50 vjeç,

R.K. 25 vjeç,

L.Y., 47 vjeç, banues në Lushnje.

Këta shtetas gjatë operacionit u kapën në flagrancë pranë stacionit të trenit Lushnjë me nje sasi prej 21 kilogramë  lëndë e dyshuar narkotike në forme çokollate,(Cannabais Sativa), e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale së bashku me dy automjete dhe një sasi parash.

Vazhdon puna për dokumentimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë aktivitet kriminal.

Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës Durrës për hetime të mëtejshme në ngarkim të shtetasve për veprën penale të “Prodhim shitje të narkotikeve, kryer në bashkëpunim”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha-Ramës: Asgjë nuk i mbulon dot dështimet e Tires së qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar replikat me kryeministrin Edi Rama. Pasi ky i fundit në një reagim për përmbytjet tha se opozita...

Kosovë, 7 viktima dhe 296 raste të reja me Covid-19

Shtatë viktima të reja nga koronavirusi janë shënuar të premten në Kosovë. Viktimat janë nga: Malisheva 3 raste dhe nga një rast në Dragash,...

Qeveria holandeze jep dorëheqjen pas skandalit me taksat

E gjithë qeveria holandeze dha dorëheqjen të premten pas një skandali që përfshinte keqmenaxhimin e fondeve të kujdesit për fëmijët, i cili çoi mijëra...

Lidhëset elektorale të Ramës dhe këpucët e palidhura ende të opozitës

Nga: Lorenc Vangjeli Ka një anekdotë që ilustron për mrekulli atë që po ndodh në këtë epilog mandati. Një luan ju del papritur përpara tre...

Dua Lipa: Gjyshi nuk pranoi të ndryshonte historinë për serbët (FOTO)

Dua Lipa ka rrëfyer një pjesë të pathënë rreth familjes së saj dhe së shkuarës. Këngëtarja shqiptare me famë botërore ka folur me mjaft...