E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

5 persona

Arrestohen 5 persona në Tiranë, ja për çfarë akuzohen

Policia njofton se ka arrestuar 5 persona ditën e sotme, të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale. Në pranga kanë rënë shtetasit: - Z.C., 48...

Ekzekutimi i gazetarit, Arabia Saudite merr vendimin ekstrem për 5 persona

Lidhur me vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi, një Gjykatë në Arabinë Saudite ka marrë vendimin ekstrem për 5 persona. Personat në fjalë janë dënuar me...

Disa të plagosur nga një shpërthim në Turqi, ja shkaku

Një bombë e vendosur në rrugë shpërtheu në provincën jugore turke të Adanas. Për pasojë 5 persona mbetën të plagosur, njëri prej të cilëve...

Sulm me armë në SHBA, 5 të vdekur dhe 21 të plagosur

Të paktën 5 persona kanë vdekur dhe 21 të tjerë janë plagosur në një sulm me armë në Teksas të Shteteve të Bashkuara të...

Aksident i rëndë në Finiq, 5 persona përfundojnë në spital

Pesë persona kanë mbetur të plagosur nga një aksident i ndodhur mëngjesin e ditës së sotme. Ngjarja ka ndodhur në “Urën e Gajdarit” në...

Çfarë ka mbetur nga anija turistike që u shkrumbua sot në Karaburun, policia jep detaje

Policia Kufitare e Vlorës ka dhënë të tjera detaje lidhur me djegin e anijes turistike pranë brigjeve të Karaburunit mëngjesin e sotëm. Në njoftimin e...

Kasaphanë në Meksikë/ Momenti kur një i ri ekzekuton 5 anëtarë të një bande rivale (Video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një lokal nate në Meksikë, ku një i ri ka ekzekutuar pesë persona. Sipas mediave ndërkombëtare, raportohet se...

Aksident i rëndë në Tropojë, humb jetën 9-vjeçari. Plagosen 5 persona

Një aksident i rëndë më pasojë vdekjen e një 9-vjeçari ka ndodhur ditën e sotme në Tropojë. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën në aksin...

Aksident i rëndë në Lezhë, plagosen 5 anëtarët e një familjeje

Një aksident është regjistruar në orët e parat të mëngjesit të sotëm, ku kanë mbetur të plagosur 5 persona, anëtarë të së njëjtës familje....

Shpërthimi që tronditi Tiranën me 5 të plagosur, zbardhen detaje të reja (Foto)

Të tjera detaje janë zbardhur lidhur me shpërthimin e ndodhur ditën e djeshme në zonën e ish-Bllokut në kryeqytet. Deri më tani, duke iu referuar...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...