E shtunë, 4 Prill, 2020
20 C
Tirana

100 familjeve u kthehet buzëqeshja, “Fundjavë Ndryshe” u çon ushqim

Lexo edhe ...

Koronavirusi në SHBA/ Dalin shifrat që po demoralizojnë çdokënd

Shifra demoralizuese në SHBA...mbi çerek milion të infektuar e mbi 7 mijë të vdekur. Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të jenë epiqendra e pandemisë në rang...

Belgjika shpalli kampionen, kapiteni i Club Brugge: Nuk festoj derisa gruaja të kthehet në shtëpi

Belgjika u bë vendi i parë që shpalli kampionen e kampionatit në tavolinë. Belgët vendosën se në këti momente por edhe në vazhdimin e...

Nuk arriti ta transferonte në verën e kaluar, por Barcelona kishte një pakt “anti Real” me Neymar

Barcelona provoi me të gjitha mënyrat ta transferonte Neymar në verën e kaluar, megjithatë akordi me PSG mungoi. Për sulmuesin interesohej edhe Real Madrid,...

Milani ndryshon kurs, një ish-interist tashmë shihet si “timonieri” i ri

Milan është duke bërë një revolucion në menaxhimin e skuadrës, teksa drejtuesit kërkojnë të rikthejnë skuadrën te suksesi e mbi të gjithë në Champions...

100 familje kanë marrë pakot me ushqime nga fondacioni “Fundjavë Ndryshe”. Në këto ditë të vështira për mbarë popullin shqiptar e jo vetëm, ku ‘lufta’ ndaj koronavirusit na ka detyruar të përballemi me mjaft të papritura, ka rrëmbyer ato pak buzëqeshje tek ato familje të cilët janë në nevojë.

Themeluesi i “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari, ka njoftuar me anë të një postimi në Facebook se ka filluar shpërndarja e pakove me ushqimet për njerëzit në nevojë.

“Sot filluam me 100 familjet e para. Ushqimin në shtëpi për njerëzit në nevojë. Këto ditë të vështira do ti kalojmë bashkë. @fundjavendryshe”, shkruan drejtuesi i “Fundjavë Ndryshe” Arbër Hajdari.

Shqiptarët kanë dëshmuar ndër vite se ndodhen njëri-tjetrit, në ditë të mira e në ditë të vështira. Pakot me ushqime do të shpërndahen në Tiranë e po kështu dhe në fshatrat e saj.

Në pakot që janë shpërndarë, ndodheshin ushqime dhe pako të higjienës si sapunë, detergjentë, desifektantë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Koronavirusi në SHBA/ Dalin shifrat që po demoralizojnë çdokënd

Shifra demoralizuese në SHBA...mbi çerek milion të infektuar e mbi 7 mijë të vdekur. Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të jenë epiqendra e pandemisë në rang...

Belgjika shpalli kampionen, kapiteni i Club Brugge: Nuk festoj derisa gruaja të kthehet në shtëpi

Belgjika u bë vendi i parë që shpalli kampionen e kampionatit në tavolinë. Belgët vendosën se në këti momente por edhe në vazhdimin e...

Nuk arriti ta transferonte në verën e kaluar, por Barcelona kishte një pakt “anti Real” me Neymar

Barcelona provoi me të gjitha mënyrat ta transferonte Neymar në verën e kaluar, megjithatë akordi me PSG mungoi. Për sulmuesin interesohej edhe Real Madrid,...

Milani ndryshon kurs, një ish-interist tashmë shihet si “timonieri” i ri

Milan është duke bërë një revolucion në menaxhimin e skuadrës, teksa drejtuesit kërkojnë të rikthejnë skuadrën te suksesi e mbi të gjithë në Champions...

“Nuk do rrezikojmë gjithçka”, Rama: Nga e hëna rregulla të reja

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social Facebook, njofton se nga e hëna do të ketë rregulla të reja, në mënyrë që...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT