E hënë, 25 Tetor, 2021
11.5 C
Tirana

10 shprehje nga Franc Kafka, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

“Një libër duhet të jetë sëpata për detin e ngrirë brenda nesh”.

“Unë jam një kafaz, në kërkim të një zogu”.

“Shumë libra janë si një çelës për dhomat e panjohura brenda kalasë së vetvetes.”

“Rinia është e lumtur sepse ka aftësinë për të parë të bukurën. Kushdo që ruan aftësinë për të parë të bukurën nuk plaket kurrë ”.

“Jam i lirë dhe kjo është arsyeja pse kam humbur”.

“Kuptimi i jetës është në faktin që ajo ndalet”.

“Një shkrimtar që nuk shkruan është një përbindësh që gjykon çmendurinë.”

“Librat janë narkotikë”.

“Shtigjet bëhen duke ecur”

“Zakonisht i zgjidh problemet duke i lënë të më gllabërojnë”. /TIRANA TODAY

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...