E premte, 10 Prill, 2020
15 C
Tirana

Zyrtare/ Oraret e reja edhe gjatë javës së ardhshme

loading...

Të gjithë qytetarët duhet ti binden respektimit të ligjit, ose në të kundërt do të kenë pasoja. Orari i ri i cili ka hyrë në fuqi prej mëngjesit të sotëm, do të duhet të respektohet për gjithë javës që vjen.

Kryeministri Edi Rama, në një komunikim live tha se orari i ri nga ora 05:00 e mëngjesit deri në 13:00 të drekës për lejimin e qarkullimit, do të qëndrojë në fuqi gjatë gjithë javës që vjen.

Rama u shpreh se administrata do të punojë nga ora 05:00 deri në 13:00. Po kështu, kush punon në zyrë, nuk do të marrë makinën personale për të shkuar në zyrë. Ai theksoi se pas drekës, mbyllen edhe farmacitë.

“Nga tani, 13:00 e drekës dhe deri të hënën në orën 05:00 do të ketë shtetrrethim total. Nuk do të dalë askush nga shtëpia, përveç forcave të ushtrisë, policisë dhe shërbimeve më kritike të shtetit.

Nuk do të jetë hapur asnjë lloj dyqani dhe asnjë lloj qepeni në të gjithë territorin e Shqipërisë. Kush do ta thyejë shtetrrethimin, do të përballet me forcat e rendit. Orari i ri 05:00 e mëngjesit deri në 13:00 të drekës, do të qëndojë gjatë gjithë javës që vjen”, u shpreh Rama.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

“Po gënjen sërish”, PD publikon videon e Ramës

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka publikuar një video me deklaratat e kryeministrit, duke shprehur shqetësimin se jemi mes vendeve me riskun...

Nga e hëna ndryshojnë oraret e izolimit, Rama jep lajmin e shumëpritur

Pas këtyre javëve izolim total ku shteti vendosi rregulla mjaft të forta ndaj qytetarëve lidhur me mos përhapjen e COVID-19, më në fund Rama...

Izolimi jep rezultat, trend në rënie i të prekurve nga COVID-19 (VIDEO)

Duket se izolimi po jep efektet pozitive, në mos përhapjen në masë të madhe të koronavirusit në vend. Shifrat e raportuara nga Ministria e Shëndetësisë...

Ngjarja makabre e kushëririt që mbajti Enverin në Paris

Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur Abaz Omarit me origjinë nga Gjirokastra, nëna e të cilit, ishte kushërira e parë e Enver Hoxhës, pasi i...

Vetëizolohet Zoran Zaev, u intervistua nga një gazetar i infektuar

Për shkak të pandemisë, ish-kryeministri Zoran Zaev mësohet se është vetëizoluar. Lajmi është përcjellë nga mediat në Maqedoninë e Veriut. Ka qenë fillimisht Ministri i...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT