E premte, 15 Janar, 2021
9 C
Tirana

Zidane rikthehet në ‘shtëpi’, ja fjalët e para si madrilen

Të hënën në mbrëmje bordi drejtues i Real Madrid mori vendimin për të bërë një ndryshim për të kapërcyer krizën që kishte kapluar ekipin. Santiago Solari u shkarkua nga drejtimi i galaktikëve dhe pankinë do ta drejtojë Zinedine Zidane.

Francezi që shkroi historinë u rikthye në Madrid vetëm 7 muaj pasi vendosi të largohet. “Jam i lumtur që u ktheva në shtëpi, është një ditë e veçantë për të gjithë”, me këto fjalë Zinedine Zidane është prezantuar si trajner i Real Madrid.

“Ndjesitë janë pozitive e tani mendoj vetëm të punoj. U ktheva sepse ma kërkoi presidenti”, ka vazhduar tekniku francez. Florentino Perez është shfaqur i entuziazmuar dhe ka qëndruar në të njëjtat ndjesi me Zidane: “Faleminderit që u ktheve në shtëpinë tënde”.

Me xhaketë gri dhe këmishë të bardhë, Zidane është prezantuar në konferencën për shtyp si trajneri i ri i Real Madrid: “Mendoj të mbyllim mirë këtë sezon dhe të përgatisim tjetrin: duhet punuar”.

I emocionuar e i vendosur, si gjithnjë: “Jam këtu sepse e dua shumë këtë klub. Sapo më kërkoi Florentino Perez mendova të kthehesha, ky ishte mendimi im i vetëm. Nuk mund ti thosha jo atij”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Basha-Ramës: Asgjë nuk i mbulon dot dështimet e Tires së qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar replikat me kryeministrin Edi Rama. Pasi ky i fundit në një reagim për përmbytjet tha se opozita...

Kosovë, 7 viktima dhe 296 raste të reja me Covid-19

Shtatë viktima të reja nga koronavirusi janë shënuar të premten në Kosovë. Viktimat janë nga: Malisheva 3 raste dhe nga një rast në Dragash,...

Qeveria holandeze jep dorëheqjen pas skandalit me taksat

E gjithë qeveria holandeze dha dorëheqjen të premten pas një skandali që përfshinte keqmenaxhimin e fondeve të kujdesit për fëmijët, i cili çoi mijëra...

Lidhëset elektorale të Ramës dhe këpucët e palidhura ende të opozitës

Nga: Lorenc Vangjeli Ka një anekdotë që ilustron për mrekulli atë që po ndodh në këtë epilog mandati. Një luan ju del papritur përpara tre...

Dua Lipa: Gjyshi nuk pranoi të ndryshonte historinë për serbët (FOTO)

Dua Lipa ka rrëfyer një pjesë të pathënë rreth familjes së saj dhe së shkuarës. Këngëtarja shqiptare me famë botërore ka folur me mjaft...