E shtunë, 25 Shtator, 2021
8.5 C
Tirana

Zgjedhjet për Kryeprokuror, Bushati: Fituesi është zgjedhur

Analisti Andi Bushati i ftuar në studion e lajmeve të ‘News24’ ka folur për garën e zgjedhjes së Prokurorit të Përgjithshëm.

Sipas analistit, Arta Marku do të qëndrojë në krye të Prokurorisë së Përgjithshme edhe 7 vite të tjera.

“Rikonfirmimi i Arta Markut është basti im. Por a duhet të kandidonte? As nuk duhej sepse ka marrë vulën si një prokurore e PS-së. Një njeri pa pikën e integritetit të kalojë në Gjykatë”, tha Bushati.

Kandidatët që janë lakuar për këtë post, janë kryeprokurorja aktuale, Arta Marku, prokurori i Krimeve të Rënda Olsian Çela, prokurori pranë Prokurorisë së Përgjithshme, Adnan Xholi, dhe Plarent Ndreca.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...