Politikë

Zgjedhjet/ PD dhe LSI hedhin hapin e parë

               Publikuar në : 18:24 - 16/05/19 M. S

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të dërgojnë anëtarët e tyre në Komisionet Zonale të Administrimit të Zgjedhjeve. Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, e ka justifikuar këtë lëvizje duke deklaruar se në KZAZ kanë ndodhur manipulime të rënda.

“Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, kanë informacion zyrtar se në KZAZ janë duke u kryer manipulime të rënda të procesit zgjedhor, që nis me regjistrim të paligjshëm të kandidatëve për kryetar Bashkie.

Për këtë arsye, për të dokumentuar dhe çmontuar këtë paligjshmëri, PD dhe LSI, mund të shfrytëzojnë ligjin, për të dërguar anëtarët që i takojnë në KZAZ për të provuar ligjërisht që Edi Rama nuk garanton zgjedhje legjitime, edhe kur nuk ka kundërshtarë përballë. Në ditët në vijim do të faktojmë të gjitha paligjshmërinë e kryera nga përfaqësuesit e Edi Ramës gjatë procesit”, ka deklaruar Bardhi.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT