E martë, 2 Qershor, 2020
12 C
Tirana

Zbuloni shenjat me fat për sot, ja çfarë thotë horoskopi

Më të lexuarat

Diskutimet për reformën, çfarë propozon PD për qeverinë kujdestare

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore është mbledhur këtë të dielë në orën 19:00, në atë që është cilësuar si data e fundit e saj. Palët...

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...

Bllokimi i kufirit me Kosovën/ Reagon Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me vendimin e palës kosovare, për të mos lejuar futjen në territorin e tyre të makinave nga Shqipëria,...

Të shtëna në Shijak, plagoset në këmbë një 28-vjeçar

Së fundmi ka pasur të shtëna me armë zjarri në Shijak. Raportohet se ngjarja ka ndodhur tek stadiumi, ku në rrethana ende të paqarta është...

Pas Maqedonisë së Veriut, edhe Spanja mund të shtyjë gjendjen e jashtëzakonshme

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez ka deklaruar se do të kërkojë shtyrjen me dy javë të gjendjes së jashtëzakonshme nga koronavirusi. Sanchez sqaroi se shtyrja...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet ka goditur vendin mbrëmjen e sotme. Bëhet me dije se tërmeti me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter e ka pasur epiqendrën në...

Koronavirusi/ Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka zgjatur gjendjen e jashtëzakonshme në vend edhe për 14 ditë. Vendimi u mor gjatë seancës së shtatë...

Qershori nis i freskët, ja si parashikohen temperaturat gjatë javës

Ndonëse ka nisur zyrtarisht stina e verës, java e parë do të sjellë mot të freskët. Edhe kjo javë do të shoqërohet nga mot...

Një tjetër gjyqtare e vettingut kallëzohet në SPAK

Ish-gjyqtarja e Apelit Shkodër, Hajrie Muçmata, ka kallëzuar në SPAK gjyqtaren e KPK-së, Alma Faskaj. Muçmata akuzon Alma Faskajn për kryerjen e veprës penale “Falsifikim...

“Shqiptarët janë popull kafe-dashës”, në mars-prill u importuan rreth 1600 ton

Mbyllja e bareve, nuk i kanë penguar shqiptarët të konsumojnë kafe në shtëpitë e tyre. Përkundrazi, gjatë muajit prill janë importuar 922 ton kafe. Qëndrimi...

Dashi
Mund të bëni gjithnjë plane paraprake në jetë, por jo përherë mund të keni sukses. Ndaj mos u shqetësoni dhe mos i humbisni shpresat në diçka që kishit menduar nuk ju realizohet. Përgjithësisht do të jetë një̈ditë e mirë për ju, sidomos në aspektin personal.

Demi
Do të kaloni një ditë të qetë, ku do të keni mjaftueshëm kohë për tu relaksuar. Gjithashtu, do të ndiheni plotësisht të çliruar nga stresi. Nëse dikush tenton t’ju thotë diçka që mund t’ju prishë humorin, merreni me sportivitet dhe përpiquni ta shmangni sa më shumë.

Binjakët
Nëse jeta shoqërore po bëhet pak e lodhshme kohët e fundit, sot do të keni mundësi t’i ndryshoni gjërat radikalisht. Një person pranë jush do të vijë me një ide mjaft të mirë. Ekziston mundësia të bëni diçka që nuk e kishit menduar kurrë.

Gaforrja
Përpiquni t’i pranoni gjërat ashtu sikurse janë edhe pse mund të mos jenë ashtu siç dëshironi. Duhet të rikujtoni që gjërat nuk janë gjithnjë perfekt. Përpiquni të jeni më fleksibël.

Luani
Është koha të përdorni gjithë fuqinë tuaj për të arritur aty ku dëshironi. Kështu do të kuptoni edhe sesa fuqi keni. Do ta vini lehtësisht situatën nën kontroll.

Virgjëresha

Mund të përpiqeni të lumturoni disa persona në jetën tuaj, por vetëm nëse ata ju lejojnë ta bëni këtë. Nëse dikush nuk preferon të ndryshojë mendim lidhur me një çështje të caktuar dhe madje nuk ndryshon qëndrim nga gjithçka që mund të bëni për të, rekomandohet të shmangeni.

Peshorja
Nëse jeni ende beqarë, sot mund të keni shansin ta shihni jetën nga një tjetër perspektivë. Shfrytëzojeni këtë rast dhe do të ndiheni shumë më të pavarur. Nëse jeni në një marrëdhënie, disa persona të kësaj shenje mund të shkojnë drejt ndarjes.

Lexo edhe :   Horoskopi ditor, shenjat me fat për sot
Lexo edhe :   Horoskopi ditor, shenjat me fat për sot

Akrepi
Jepini prioritet çështjeve familjare. Mund të keni pasur tension në familje, ndaj është e nevojshme të sillni harmoninë mes jush. Ka gjasa që këtë ta arrini shumë lehtë nëse përpiqeni sa më shpejt të jetë e mundur.

Shigjetari
Keni dashur t’i thoni diçka dikujt prej një kohe të gjatë dhe sot është momenti i duhur për ta bërë këtë. Do të ndiheni shumë energjik dhe mjaft të qartë rreth asaj çfarë dëshironi të shprehni. Megjithatë, nuk përjashtohet mundësia që personi përballë jush të keqinterpretohet.

Bricjapi
Duhet të tregoheni më të kursyer me paratë. Është momenti i duhur për të reflektuar dhe për tu menduar më gjatë rreth së ardhmes suaj. Partneri/partnerja mund të ketë një kërkesë të veçantë, por do të jetë e vështirë t’ia realizoni.

Ujori
Mos u përfshini në jetën e të tjerëve pa qenë e nevojshme. Kjo mund të keqinterpretohet dhe gjithçka mund të rezultojë krejtësisht ndryshe nga ç’mund ta kishit menduar. Sa i përket anës profesionale, nuk parashikohen ndryshime të rëndësishme.

Peshqit
Vendimi që keni ndërmarrë sot mund të ndikojë jo vetëm në jetën tuaj. Disa persona të tjerë do të jenë më të përfshirë, seç mund ta kishit menduar. Kjo nuk do të thotë se duhet të bëni një zgjedhje tjetër. Thjesht do të thotë që të bëheni gati edhe për një konflikt të mundshëm.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Albin Kurti: Kosova ka dy armiq, një të brendshëm dhe një të jashtëm

Kryeministri ende në detyrë, Albin Kurti është shprehur se Kosova ka dy armiq, një të jashtëm dhe një të brendshëm. I ftuar në emisionin “5...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet ka goditur vendin mbrëmjen e sotme. Bëhet me dije se tërmeti me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter e ka pasur epiqendrën në...

Rasti i George Floyd/ Autopsia private nxjerr tjetër rezultat nga ajo zyrtarja

Familja e të ndjerit George Floyd, i cili u vra nga policia në SHBA kanë vendosur t’i bëjnë një autopsi private për të zbuluar...

Një tjetër gjyqtare e vettingut kallëzohet në SPAK

Ish-gjyqtarja e Apelit Shkodër, Hajrie Muçmata, ka kallëzuar në SPAK gjyqtaren e KPK-së, Alma Faskaj. Muçmata akuzon Alma Faskajn për kryerjen e veprës penale “Falsifikim...

Njeriu që e do Kosovën, sa zyrën e tij

Nga Mero Baze Qindra kamionë dhe vetura, së bashku me udhëtarët që sot janë nisur drejt Kosovës, u përballën me një surprizë të hidhur në...
WhatsApp KONTAKTO TT