E diel, 13 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Zbulohen lidhjet e grabitësit të vrarë në Rinas me PD-në (foto)

Grabitësi i cili mbeti i vrarë gjatë shkëmbimit të zjarrit me forcat e policisë gjatë vjedhjes në aeroportin e Rinasit, ka një lidhje të hershme me Partinë Demokratike.

Admir Murataj njihej nga miqtë si një njeri i lidhur me eksponentë të lartë të Partisë Demokratike në Tropojë, qytetin e lindjes së tij. Janë fotot të cilat dëshmojnë lidhjen e fortë me ketë forcë politike. Është vëllai i të ndjerit, i cili shpesh ndan në rrjetet sociale aktivitetin e tij publik si lobues i PD-së.

Përmes postimeve në rrjetin social Facebook, Murataj tregon herë pas here përkrahjen dhe mesazhet pro veprimtarisë “Basha”.

Në pasaportën greke false që zotëronte Admir Murataj ka pasur identitet tjetër. Sipas asaj që raporton “tokla.al”, ai quhej Christos Papadias.

Murataj përdorte gjithashtu edhe 15 identitete të tjera. Në maskën e silikonit që mbante gjatë grabitjes në aeroportin e Rinasit më 9 Prill, Murataj kishte “kopjuar” identitetin e tij të para disa viteve, kur kishte marrë pasaportën greke. Më pas, ai kishte ndryshuar pamje, sikurse duket në foton tjetër.

Pamja e tij me flokë është e vetmja fotografi publike, pasi është bërë në momentin kur është arrestuar në Greqi për disa grabitje.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vdekja e 44 vjeçarit në Velipojë, dhjetra pushues nga Kosova në protestë

Mungesa e mjekëve dhe e vrojtuesve në plazhe ka nxjerrë në protestë dhjetra pushues nga Kosova. Protesta ka ardhur 24 orë pasi në plazhin...

Euro 2020/ Austri- Maqedoni e Veriut, 18:00. Ja shqiptarët që priten në fushë

Europiani më në fund erdhi edhe për Maqedoninë e Veriut, pasi ata marrin pjesë për herë të parë në një turne të këtyre përmasave. Ndeshja...

Provimi i matematikës, maturantët para Ministrisë së Arsimit me kërkesat e tyre

Maturantët në të gjithë vendin kanë protestuar për vështirësinë  e provimit të matematikës me pretendimin se teza ishte e formuluar gabim dhe me tendencë....

PD/ Voton ish-kryetari Berisha. “Kjo garë nuk do ta nxjerrë PD-në më të ndarë”

Me maskë vënë, ish-kryeministri dhe kryetar i PD-së Sali Berisha mbërriti në selinë e PD-së për të votuar për kreun e ri të kësaj...

Korçë/ Mbytet një person në rezervuarin e Gjançit, nuk dihet identiteti

Një person ende i paidentifikuar është gjetur i mbytur në rezervuarin e Gjançit. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes, ku po merr në pyetje banorët...